UWAGA!

„Piąta strona świata”

 Elbląg, „Piąta strona świata”

W środę 14 października o godzinie 18.30 Światowid zaprasza na spektakl „Piąta strona świata”, który zagrany będzie na holu CSE. Wstęp jest wolny.

W spektaklu „Piąta strona świata” swoją wizję świata pokazują osoby niepełnosprawne.
       – Kiedy spotkałam się z nimi po raz pierwszy, byłam zaskoczona, z jaką spontanicznością i entuzjazmem bawią się rekwizytami, które im zaproponowałam – mówi instruktor teatralny Światowida Edyta Machul. – Szczerość i prawdziwość ich emocji sprawiły, że w tamtej chwili zadział się dla mnie piękny teatr, ich teatr...
       Edyta Machul ma nadzieję, że w jutrzejszym spektaklu aktorom uda się to równie prawdziwie, choć przy pracy nad tym przedstawieniem nie efekt końcowy był celem, ale proces budowania spektaklu, spotkanie i edukacja. W budowaniu spektaklu zostały wykorzystane ruch, materiał, przestrzeń, muzyka i obraz.
       Po spektaklu „Piąta strona świata” na Scenie Na Piętrze grupa Deja vu zagra przedstawienie „Dolina”. – Będzie to miłe dopełnienie teatralnego wieczoru, podczas którego spotkają się niepełnosprawni i sprawni artyści czy raczej po prostu artyści – mówi Teresa Miłoszewska, koordynatorka projektu „Twórcza Terapia”.
       Przedstawienie „Piąta strona świata” powstało w ramach projektu „Twórcza Terapia” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art.”. Skład grupy teatralnej stanowią uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu.
       Teresa Miłoszewska dodaje, że uczestnicy programu nie tylko pracowali nad spektaklem, ale również przyglądali się pracy aktora – pojechali do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl „Piękna i Bestia”, a w najbliższym czasie spotkają się na warsztatach z aktorką i reżyserką Alicją Ruczko oraz obejrzą „Fame – Sława” w Teatrze Muzycznym w Gdyni .
      
       Projekt „Twórcza Terapia” realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
      
      
ioprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama