UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Hermann Ilgner (ur. ok. 1822)nie był "niemieckim wynalazcą"- Był on elbląskim kupcem i właścicielem najstarszej elbląskiej gospody portowej "Kamienna Buda"(Steinbude). Gospoda ta stała przy Targu Rybnym nad rzeką Elbląg. Jej nazwa "Kamienna Buda"wywodziła się z dawnych czasów, gdy jej właścicielem był pewien kamieniarz (Steinmetz). - Zaś w miejscu, gdzie ona stała - w odległych czasach była owczarnia należąca do dominikanów z kościoła NMP.
 • @erg. - - do Erg. : Masz dużą wiedzę, jesteś autorytetem dla wielu, często się wypowiadasz. .. , jednak pewne tematy omijasz szerokim łukiem. .. przykładem może być Twoje już dwuletnie milczenie, (od października 2018r. ), gdy otwarto z wielkim szumem lokal przy obecnej Bema 53.Rażący błąd, ,lokalnego znawcy historii, lub może raczej jego świadome działanie w złej wierze. .. Nie zabrałeś w tej sprawie głosu. .. Może otworzysz oczy opinii publicznej i wskażesz prawdziwą lokalizację dawnej Etablissement Bellevue ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  F.H.R.(2020-10-17)
 • @F.H.R. - D. Wieczór. - Ta strona ulicy gen. J. Bema, gdzie jest ta podmiotowa willa była przed wojną pod nr 53.A numeracja posesji przy tej ulicy została w większości zachowana. Dzisiaj ta willa, mocno zrekonstruowana i przysposobiona jak restauracja i hotel - nosi też nr 53.
 • @erg. - do Erg. Jest to wymijające stwierdzenie, jeszcze raz zapytam -według Ciebie jest to dawna Etablissement Bellevue TAK, czy Nie ? Pocieszające jest, że czegoś nie wiesz. .. , mylisz się bardzo co do numeracji, obecny Nr 53 wcześniej miał Nr 6.Literki występowały tylko i wyłącznie przy Nr 5 / 5a / 5b/ pózniej też 5c, odpowiednikiem współczesnym Nr 5a jest Nr 59.Wynika to wprost z ksiąg adresowych, nasz elbląski, ,historyk. .przymknął chyba jednak na to jedno oko. Ale są też inne dokumenty to potwierdzające. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  F.H.R.(2020-10-18)
 • @F.H.R. - D. Dobry. W książce telefonicznej "Ausgabe 1939,Fernsprech=Buch für Elbing", naniesiono: "Teschner, Johann, Restaurant, Hindenburgstraße 57", a "Soldatenheim"- dzisiejsze przedszkole na rogu Bema/Kiedrzyńskiego mające nr 59 - w 1939 r. (w cytowanej książce telefonicznej)jest oznaczone: "Verein Soldatenheim, Pfarrer Heuer - Hindenburgstraße Nr 59"- a więc? - Natomiast pastor Heuer był ciekawą postacią i wspomina go m. in. w swoich opracowaniach śp. ks. dr Mieczysław Józefczyk.
 • @erg. - do erg. Nie wymagam od Ciebie byś te dwa stracone lata nadrobił w ciągu jednego dnia. .. Bronisz straconej pozycji tak w ogóle. .. Dlaczego nie chcesz zaakceptować, iż dawne Etablissement Bellevue, to obecne przedszkole. .. Już samo to, iż Nr 53 jest tożsamy z Nr 6 wyklucza, iż pod Nr 6 była kiedykolwiek jakakolwiek restauracja. .. tyle i aż tyle ! To co napisałeś NIC NIE MIENIA dotyczy bowiem lokalu Tivoli, czyli wcześniejszego Georgenhöhe. .Oczywiście można dyskutować, czy Tivoli to Nr 5,czy Nr 5b, bo występuje tak i tak. .. , jednak w większości przypadków opisanych w książkach adresowych jest to Nr 5,pod numerem 5b były mieszkania. "Twój, ,Soldatenheim mieścł się w budynku zajmowanym wcześniej przez restaurację Etablissement Bellevue, (umowa z 3 stycznia 1919r. ). .. a pózniej przez Studentenheim. .Trzeba nie odróżniać cyfry 6 od cyfry 5,lub działać w złej wierze, by ogłaszać publicznie takie rewelacje. .. , (patrz nasz lokalny, ,znawca"historii). Pan W. został w najlepszym razie zle poinformow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  F.H.R.(2020-10-18)
Reklama