UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Wtedy mało kto popierał PZPR, a większość nienawidziła ich. Lecz ludzie dobrowolnie szli pracować, bo był przygotowany sprzęt i coś dużego, pożytecznego dla mieszkańców można było zrobić (np. boisko). Niestety PZPR używał potem filmów i zdjęć z takich "czynów" do swojej propagandy, choć ogromna większość tam pracujących miała to całe PZPR i ich propagandę, głęboko w "d" - czyli nosie.
  • @N.p. - Nieprawda że ludzie szli chętnie, z własnej woli. Szli nakłaniani przez brygadzistów, majstrów, kierowników. Żeby nie być szykanowanym. Podobnie było z pochodami 1 majowymi. Wszystkie te akcje były organizowane pod egidą niezbyt lubianego rządu i systemu. Niestety lud się czasami łapał na ten chleb i igrzyska.
  • "Niestety lud się czasami łapał na ten chleb i igrzyska. " - i "lud" robi to do dziś, tak to prawda. Tak, szli też dla spokoju. zgadzam się.
  • @N.p. - POrtel tęskni za komuną, w końcu w Elblągu komuną wiecznie żywa.
  • "POrtel tęskni za komuną, w końcu w Elblągu komuną wiecznie żywa. " Nie wiem, czy portEl tęskni za komuną, ale wiem, ze PIS wprowadza komunę w życie. szkoda.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    10
    N.p.(2024-02-11)
  • @N.p. - Przecież to w lewicy i platformie są komuniści i ich dzieci (resortowe) a nie w PiSie. A Portel to ich tuba propagandowa w Elblągu.
  • @N.p. - Mało kto popierał? Jeszcze dzisiaj mamy takich co tęsknią do tego systemu, jest ich całkiem dużo 30%, tylko zmienili nazwę.
  • Wtedy tych tęskniących do PZPR było zdecydowanie mniej (poza członkami PZPR oczywiście), uwierz mi. A dla innego wpisu odpowiem tu: Tak PZPR to teraz PIS, Nazwa inna, ale działalność taka sama a może i gorsza.
  • @N.p. - Pacjencie, budzimy się. PiS już nie rządzi.
  • "Pacjencie, budzimy się. PiS już nie rządzi. " - Wiem o tym doskonale, że PIS nie rządzi (sam do tego dołożyłem cegiełkę). Chodzi, że PIS jest jak PZPR i żeby takim być nie musi rządzić. Choć za swoich rządów pokazał podobieństwo rządów do PZPR, a nawet ich poprawił.
  • @N.p. - Biedny Ty. Już niedługo sprawdzisz na samym sobie wartość swoich wyborów. Klepanie komunałów za tefauenem to nie wszystko.
Reklama