UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Pawilony handlowe w ciągu ulic, wtedy 21 Października (obecnie Grobla św. Jerzego) i dalej Parkowej (obecnie 3 Maja) powstawały sukcesywnie od czerwca 1957 roku do jesieni 1958.Ich budowę zaczęto od byłego kina "Syrena", a były przeznaczone głównie pod handel prywatny zgodnie z uchwałami PZPR reaktywującymi ten typ handlu zlikwidowany w czasach stalinizmu. Natomiast od 1962 roku przez następne lata zbudowano kolejne takie pawilony wzdłuż ówczesnego rozjazdu tramwajowego na terenie, gdzie obecnie znajduje się Pomnik Odrodzenia. Atrakcją tych pawilonów był zlokalizowany na jednym z nich dużych rozmiarów termometr wskazujący aktualną temperaturę w mieście.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    18
    0
    BalElHan(2023-01-04)
  • @BalElHan - może ktoś ma zdjęcie tego termometru? w jednym z pawilonów była naprawa piór wiecznych i na wystawie stało duże pióro, właścicielem o ile dobrze pamiętam był pan Zipser / nie wiem czy dobrze napisałam/, przy ulicy Traugutta na przeciw szkoły nr 9 na parterze budynku mieszkalnego był sklep z garmażem, takiego smaku i zapachu wyrobów garmażeryjnych już nigdy nie spotkałam, łza się w oku kręci...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    była elblążanka 51(2023-01-24)
Reklama