UWAGA!

Zakupy o smaku lat 90. (Elbląskie Archiwum Foto)

 Elbląg, Zakupy o smaku lat 90. (Elbląskie Archiwum Foto)
(fot. Elbingerer)

W dzisiejszym odcinku Elbląskiego Archiwum Foto ruszamy w okolice ul. 3 Maja (a raczej dawnej Parkowej) w latach 90. Kto pamięta te pawilony handlowe?

- Od lizaków, przez buty, tekstylia, ubrania, sprzęt AGD, warzywa, po wyroby z Cepelii. Taka swoista Gildia Kupców Elbląskich, ale na wzór polski, a nie arabski, jak obecnie. Tutaj, idąc do kina „Syrena”, można było zaopatrzyć się np. w oranżadę i cukierki. Można było też niedaleko spocząć w pięknych, poniemieckich „pergolach” i spożyć napoje, obecnie oficjalnie uznawane za szkodliwe... - taki opis tego miejsca zachował się na łamach portElu. Zachęcamy do podzielenia się wspomnieniami z zakupów!

Wciąż zachęcamy naszych Czytelników do wysyłania nam archiwalnych fotek z Elbląga w formacie skanów na adres redakcja@portel.pl (jeśli nie ma takiej możliwości, zeskanujemy je po wcześniejszym umówieniu w naszej redakcji przy ul. 1 Maja 1c) najlepiej wraz z opisami, kogo, co i w jakim roku widzimy na zdjęciach. Zapraszamy do opowiedzenia historii związanej z danym zdjęciem czy znajdującymi się na nim osobami. Jeśli jakieś miejsce i rok trudno będzie zidentyfikować bez obaw, po publikacji z dużym prawdopodobieństwem pomogą w tym inni Czytelnicy portElu. Chętnie opublikujemy je na naszych łamach. Pokażmy elblążan i Elbląg sprzed lat!

 

Zobacz też poprzedni odcinek Elbląskiego Archiwum Foto.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama