UWAGA!

"Bigos grunwaldzki"

 Elbląg, "Bigos grunwaldzki"

Jest bigos myśliwski, hultajski, staropolski, bigos - przegląd tygodnia specjalność wielu zakładów gastronomicznych i jest bigos dopiero co wynaleziony przez restaurację "Grunwaldzka" w Elblągu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 13 stycznie 1965 roku.

Po zjedzeniu porcji wspomnianej potrawy poczułem w przewodzie pokarmowym i żołądku po prostu ogień. Zaniepokojony - postanowiłem zapoznać się z receptą na tę potrawę. Owszem, podano mi aż trzy recepty - obowiązująca urzędowo, drugą o wiele skromniejszą, którą wyrecytowała mi szefowa kuchni, oraz trzecią całkiem już skromną podaną przez pracownicę kuchni, która bigos sporządzała.
       Wyjaśniając sprawę kierownik restauracji - zdaje się w przypływie samobójczej szczerości - stwierdził, iż jego wpływ na te problemy jest znikomy. on po prostu chce mieć spokój, a gdyby czynił szefowej kuchni - jakieś wymówki - jego spokój może być zagrożony i to od strony dyrekcji EZG.Bo nie jest powiedziane, czy nie dla dyrekcji EZG pieczono przed świętami, właśnie w kuchni "Grunwaldzkiej", wielką ilość kur i gęsi? Problemem - według kierownika - jest sprawa masła, które kupuje się na potrzeby restauracji, a którego nie ma w podawanych potrawach. Ale cóż, kierownik jako człowiek miłujący spokój, rozważając wszystko wnikliwiej głęboko dochodził, stale do jednego wniosku - interwencja mogłaby mu najwyżej zaszkodzić. Wniosek tu nasuwa się niewesoły, że w "Grunwaldzkiej" tęgo biją - chciałoby się powiedzieć z grunwaldzką - konsumenta, nie tylko "po żołądku", ale i po kieszeni, lecz biją, pocieszmy się w imię spokoju.
      
(jak)

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama