UWAGA!

Brak oscylografu

W maleńkim warsztacie nie może więcej pracować niż jedna osoba ze względu na ciasnotę. Trzeba przez cały dzień palić lampy bowiem małe okno nie wpuszcza dostatecznej ilości światła dziennego, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 21 czerwca 1955 r.

Stacja Obsługi Radiotechnicznej przy ul. Mickiewicza nr 1, spełnia bardzo pożyteczną rolę. Jest to jedyny państwowy zakład naprawy radioodbiorników obsługujący powiaty: Elbląg, Malbork, Pasłęk, Braniewo i Nowy Dwór Gdański. Zdawałoby się, że tak ważna placówka nie powinna mieć specjalnie ważnych kłopotów, w rzeczywistości jest jednak inaczej.
     Przede wszystkim lokal składający się z 3 małych pokoi, takie pomieszczenie jest stanowczo za małe, nie mówiąc już o stałej wilgoci i zagrzybieniu, wpływającym ujemnie na zdrowie pracowników. W maleńkim warsztacie nie może więcej pracować niż jedna osoba ze względu na ciasnotę. Trzeba przez cały dzień palić lampy bowiem małe okno nie wpuszcza dostatecznej ilości światła dziennego. Magazyn mieści się w ... ubikacji. W całym lokalu jest tylko jeden piecyk żelazny. Piec kaflowy jest uszkodzony i kierownik od roku stara się o jego naprawę. Poważną trudność w pracy obsługi radiotechnicznej sprawia brak sprzętu. Stacja nie posiada tongeneratora, mostka do badania oporności, ani oscylografu do strojenia aparatów. Posiadane lutownice elektryczne są za duże. Brak jest części do radioaparatów zagranicznych. Kierownik stacji od szeregu miesięcy interweniuje w tych sprawach w Wojewódzkim Zakładzie Instalacji w Gdańsku jednak jak dotychczas bez żadnego rezultatu.
     W imieniu kilku tysięcy posiadaczy aparatów radiowych apelujemy do władz nadrzędnych Stacji Obsługi Radiotechnicznej, by dopomogła elbląskiej placówce w uzyskaniu odpowiedniego lokalu oraz by wyposażała ją w dostateczną ilość niezbędnych urządzeń i sprzętu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama