UWAGA!

Chorobowi bumelanci - wysiadka!

Przeprowadzone w ostatnim czasie kontrole domowe u pracowników elbląskiego „Zamechu”, przebywających na zwolnieniach lekarskich, wykazały, że poważna ilość chorych pracowników nie stosuje się do poleceń lekarza, który udzielając zwolnienia zaleca leżeć w łóżku, informował Głos Elbląga z 5 maja 1958 r.

W wyniku kontroli stwierdzono nawet wypadki wyjazdu chorych poza Elbląg, lub podejmowanie w tym czasie innej pracy, mimo wyraźnych zaleceń lekarza, przebywania w domu i leczenia się w łóżku.
     W stosunku do tych pracowników wyciągnięto sankcje pozbawienia zasiłku chorobowego oraz udzielono ostrzeżenia na piśmie.
     Aby zapobiec dalszym podobnym wypadkom, dyrekcja „Zamechu” poleciła przeprowadzenie stałych kontroli w mieszkaniach pracowników, przebywających na zwolnieniu lekarskim. W wypadku stwierdzenia, że pracownik nie stosuje się do zaleceń lekarza, dyrekcja każdorazowo wystąpi z wnioskiem do ZUS o wstrzymanie zasiłku chorobowego. Ponadto w stosunku do tych pracowników zastosowane zostaną ostre sankcje służbowe.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama