UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co mówią o naszym mieście

Jerzy Gutowski, technik budowlany: „Należałoby doprowadzić do porządku nawierzchnię ulic. Np. Traugutta, Słoneczną, Nowowiejską, Malborską. Uporządkować okolice ul. Nowogrunwaldzkiej. Zlikwidować stare rudery stojące przy tej nowej arterii. Wykończyć ścieżkę dla rowerów.”, informował Głos Elbląga z 2 października 1958 r.

Adam Zietek – kierowca samochodowy. „Chciałbym widzieć w Elblągu dobrze zaopatrzony sklep z częściami motoryzacyjnymi. Przy stacji benzynowej należałoby zorganizować punkt obsługi, naprawy i konserwacji samochodów i motocykli”.
     
     Wiesław Orzechowski – kalkulator, „Elbląg jest ciemny. Latarnie gazowe nie oświetlają należycie ulic. Należałoby zlikwidować oświetlenie uliczne latarniami gazowymi i wprowadzić oświetlenie elektryczne. A w ogóle – to więcej światła. Reklam neonowych. Mniej krat w oknach wystawowych. W śródmieściu powinien stanąć nowoczesny dom towarowy.”
     
     Janina Sass – pracownica umysłowa „Pojemniki na śmieci nie powinny sterczeć cały dzień na ulicach. Zlikwidować hodowlę krów i nierogacizny w mieście. Albo miasto, albo wieś. Widok spacerujących po ulicach miasta krów, kóz itp. nie nastarja wielkomiejsko. Parkany – osobne zagadnienie. Należy doprowadzić ogrodzenia, parkany itp. do porządku. Więcej światła na ulicach. Więcej reklam neonowych. Zlikwidować kraty w oknach i zasłony z desek…”
     
     Jerzy Borkowski – prawnik „Likwidacja gruzów na Starym Mieście. Odbudowa zabytków na Starówce. Należy również usprawnić zaopatrzenie miasta w artykuły spożywcze i przemysłowe. Pieniądze zarobione przez mieszkańców Elbląga – powinny być wydawane w Elblągu. Stanie się to możliwe wtedy kiedy dobre zaopatrzenie miasta, wyeliminuje wyprawy po buty do Tczewa, po materiały do Gdańska itp.”
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama