UWAGA!

Co mówią o naszym mieście

Jerzy Gutowski, technik budowlany: „Należałoby doprowadzić do porządku nawierzchnię ulic. Np. Traugutta, Słoneczną, Nowowiejską, Malborską. Uporządkować okolice ul. Nowogrunwaldzkiej. Zlikwidować stare rudery stojące przy tej nowej arterii. Wykończyć ścieżkę dla rowerów.”, informował Głos Elbląga z 2 października 1958 r.

Adam Zietek – kierowca samochodowy. „Chciałbym widzieć w Elblągu dobrze zaopatrzony sklep z częściami motoryzacyjnymi. Przy stacji benzynowej należałoby zorganizować punkt obsługi, naprawy i konserwacji samochodów i motocykli”.
     
     Wiesław Orzechowski – kalkulator, „Elbląg jest ciemny. Latarnie gazowe nie oświetlają należycie ulic. Należałoby zlikwidować oświetlenie uliczne latarniami gazowymi i wprowadzić oświetlenie elektryczne. A w ogóle – to więcej światła. Reklam neonowych. Mniej krat w oknach wystawowych. W śródmieściu powinien stanąć nowoczesny dom towarowy.”
     
     Janina Sass – pracownica umysłowa „Pojemniki na śmieci nie powinny sterczeć cały dzień na ulicach. Zlikwidować hodowlę krów i nierogacizny w mieście. Albo miasto, albo wieś. Widok spacerujących po ulicach miasta krów, kóz itp. nie nastarja wielkomiejsko. Parkany – osobne zagadnienie. Należy doprowadzić ogrodzenia, parkany itp. do porządku. Więcej światła na ulicach. Więcej reklam neonowych. Zlikwidować kraty w oknach i zasłony z desek…”
     
     Jerzy Borkowski – prawnik „Likwidacja gruzów na Starym Mieście. Odbudowa zabytków na Starówce. Należy również usprawnić zaopatrzenie miasta w artykuły spożywcze i przemysłowe. Pieniądze zarobione przez mieszkańców Elbląga – powinny być wydawane w Elblągu. Stanie się to możliwe wtedy kiedy dobre zaopatrzenie miasta, wyeliminuje wyprawy po buty do Tczewa, po materiały do Gdańska itp.”
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama