UWAGA!

Coraz mniej chorych w Elblągu

W stosunku do roku ubiegłego zachorowania na dur brzuszny, błonicę i kolkusz zmniejszyły się trzykrotnie. Na szkarlatynę i czerwonkę – dwukrotnie, informował Dziennik Bałtycki z 23 września 1954 r.

Z roku na rok poprawia się zdrowotność mieszkańców Elbląga. Wzrost stopy życiowej, rozbudowa urządzeń socjalnych, a zwłaszcza stała, systematyczna i konsekwentna działalność służby zdrowia, przyczynia się do ogromnego postępu w tej dziedzinie. Poważną rolę spełnia tu profilaktyka, znajdująca swój wyraz w wiosennych i jesiennych akcjach szczepień ochronnych, na rachunek których zapisać należy, w pierwszym rzędzie, wybitny spadek zapadania ludności na choroby zakaźne.
     Jeśli chodzi o Elbląg, sytuację na tym odcinku ilustrują następujące dane:
     W stosunku do roku ubiegłego zachorowania na dur brzuszny, błonicę i kolkusz zmniejszyły się trzykrotnie. Na szkarlatynę i czerwonkę – dwukrotnie. Na biegunki dziecięce – o jedną trzecią i na odrę – o 20 procent.
     Rzecz jasna – piękne te osiągnięcia w walce z chorobami zakaźnymi nie mogą osłabić czynności przeciw epidemicznej służby zdrowia, z drugiej strony – winny zachęcić mieszkańców Elbląga do jak najszerszego korzystania ze szczepień ochronnych – kosztownego, lecz jakże skutecznego środka, oddawanego do dyspozycji społeczeństwa przez państwo ludowe.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama