UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy będzie hala sportowa?

Sprawa budowy hali sportowej w Elblągu datuje się od 1958 roku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 29 listopada 1961 roku.

Wszystko już wskazywało, że Elbląg otrzyma ten obiekt. Dokumentacja została wykonana. Hala na 250 miejsc miała kosztować ok. 12 milionów złotych, przy tym połowę kosztów budowy zobowiązała się pokryć spółdzielczość pracy. Resztę kredytów miały przydzielić władze sportowe. Tymczasem wszystko utknęło. Ktoś, a właściwie kilku "ktosiów" zawyrokowało: w Elblągu buduje się Dom Kultury, a w nim będzie sala sportowa. Po co więc Elblągowi hala sportowa? Lecz spółdzielczość pracy nie zatrąbiła na odwrót i w dalszym ciągu oferuje pokrycie 49 proc. kosztów budowy. Akcji tej patronuje KS "Start".
       Wróćmy jednak do sprawy Domu Kultury. Postawmy rzecz jasno - w budynku tym będzie sala gimnastyczna, która pomieści najwyżej 300 osób przy organizowaniu zawodów sportowych. W praktyce więc sala ta nie może spełniać zadania.
       Tymczasem w Elblągu mamy 5 klubów, zrzeszających 1632 sportowców. Ponadto doliczyć trzeba kilka tysięcy młodzieży szkolnej. Dodajmy do tego, że Elbląg przekształca się obecnie w wielki ośrodek przemysłu turbinowego, co pociąga już obecnie szybki rozwój wszystkich dziedzin życia w mieście.
       Dlatego też warto przerwać tę grę i trzeba wreszcie zabrać głos w sprawie budowy hali sportowej w Elblągu. A kto pierwszy? Oczywiście WKKFiT w Gdańsku.
      
(j.r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elbląg przekształca się w wieki ośrodek przemysłu turbinowego. .. .jak to brzmi. .. .nie jestem zwolennikiem poprzedniego ustroju ale pytam: komu do diabła przeszkadzała zbudowana kiedyś od podstaw potęga przemysłowa naszego miasta? czy trzeba było to wszystko roz. .. szyć?jako dziecko byłem dumny z naszego miasta właśnie za sprawą Zamechu i chętnie chwaliłem się że mój ojciec w nim pracuje! ale przyszły lepsze czasy i firmę rozp. .. no a mojego ojca po 28iu latach pracy w tej firmie posłano na bruk. .. duma z potęgi przemysłowej miasta prysnęła i pozostała gorycz i wstyd. ..
 • Popieram przedmówcę w 1000%. Też byłem dumny że ukończyłem szkołę Zamechowską i pracowałem w Zamechu. Ech szkoda gadać.
 • nazwiska tych co sprzedali elbląski zamech są znane. był to pierwszy zakład sprzedany w polsce. poczekajmy jeszcze kąta są za granicą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZAMECHOWIEC(2011-12-08)
Reklama