UWAGA!

Dawno temu w Elblągu...rabusie napadli na sklep mięsny

 Elbląg, Dawny Elbląg pełen był sklepów i sklepików
Dawny Elbląg pełen był sklepów i sklepików

Ubiegłej nocy włamano się do sklepu mięsnego przy ulicy Strażniczej (niem. Wachtstrasse -ulica ta dziś nie istnieje) należącego do mistrza rzeźnickiego Poppa z Elbląga, skąd ukradziono dwie białe owcze skóry oraz brązową skórę cielęcą […]. Co najdziwniejsze złodzieje nie ruszyli nawet znajdującego się w sklepie mięsa. (EZ, piątek, 21.01.1887 r.).

Wypadek w zakładach Schichaua
       Wczoraj przed południem w zakładach Schichaua zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Jeden z praktykantów został tam przygnieciony ciężkim kawałkiem metalu (EZ, niedziela, 16.01.1887 r.).
      
       Nowości w naszym teatrze
       Dyrekcja naszego miejskiego teatru robi wielkie starania, by włączyć do programu nowości. Zapowiada więc nowe sztuki, które cieszą się powszechnym zainteresowaniem teatralnej publiczności. Obok operetki „Cygański baron”, zobaczymy „Spadającą gwiazdę”, „Dworskiego błazna”, „Włóczęgę” oraz najnowszy dramat Blumenthala „Czarny welon” […] (EZ, wtorek, 18.01.1887 r.).
      
       Pijany mężczyzna poturbował się na ulicy
       Wczoraj po południu na ulicy Parkowej (niem. Herrenstrasse) żebrał ubogi podróżnik, był jednak tak pijany, że nie mógł utrzymać się na nogach […]. Nagle stracił równowagę na ulicy i nie mógł się podnieść. Zranił się przy tam tak mocno, że krew spływała mu po całej twarzy i musiał zostać przewieziony do szpitala. Scena ta przyciągnęła wielu ciekawskich gapiów (EZ, środa, 19.01.1887 r.).
      
       Włamanie do piwnicy przy Płk Dąbka
       Z piwnicy domu przy ulicy Płk Dąbka 50 (niem. Angerstrasse) pewnemu robotnikowi ukradziono sześć kilogramów ziemniaków. Złodzieje, którzy jak się przypuszcza, dobrze znali te okolice, rozwalili kłódkę i za pomocą specjalnych narzędzi wyłamali drzwi (EZ, czwartek, 20.01.1887 r.).
      
       Wielkie ożywienie na rzece Elbląg

       Wielkie ożywienie panuje teraz w godzinach popołudniowych na tafli rzeki Elbląg. Jak daleko sięga oko, można na niej zobaczyć i starych i młodych z radością oddających się jeździe na łyżwach. Lokale rozrywkowe w pobliżu rzeki podobnie jak to jest w Nowakowie (niem. Terranova) czy przy browarze Englisch Brunnen cieszą się więc teraz wielką popularnością. Bardziej ambitni łyżwiarze organizują nieco dłuższe wycieczki do miast portowych Nadbrzeża (niem. Reinmannsfelde), Krynicy Morskiej (niem. Kahlberg), Tolkmicka (niem. Tolkemit) czy Fromborka (niem. Frauenburg) (EZ, piątek, 21.01.1887 r.).
      
       O mężczyźnie, który nie miał szczęścia w miłości
       Pewien tutejszy 36-letni mistrz bednarski miał niezwykłego pecha w życiu osobistym. W 1873 roku mając zaledwie 22 lata ożenił się po raz pierwszy. Żona zmarła mu niestety w roku 1879. Rok później pocieszył się i znalazł sobie drugą żonę. Szczęście małżeńskie nie trwało jednak długo. Niezgodność charakterów sprawiła, że po dwóch latach mężczyzna postanowił się rozwieść. Po roku spróbował szczęścia po raz trzeci. Jednak również i tym razem szczęście nie było mu pisane. Gdy wrócił wczoraj do domu, zastał swoje gniazdo puste. Jak wyjaśnił nam nieszczęśliwy mężczyzna, jego niewierna żona opuściła go i uciekła z innym do Ameryki. Czy zacznie swoje życie z panią numer cztery, trzeba jeszcze poczekać (EZ, środa, 26.01.1887 r.).
      
       Zajęcia w Królewskim Gimnazjum odwołane z powodu choroby
       Zajęcia w Królewskim Gimnazjum zostały odwołane do przyszłego piątku, ponieważ w rodzinie kasztelana wybuchła epidemia dyfterytu (EZ, czwartek, 27.01.1887 r.).
      
       Klub Rowerowy organizuje zawody
       Jak udało nam się dowiedzieć, tutejszy Klub Rowerowy organizuje w niedzielę 6 lutego w hali sportowej zawody. Bilety wstępu będą wcześniej rozdawane publiczności. Wieczorem po zawodach w lokalu klubowym odbędzie się mała uroczystość (EZ, piątek, 28.01.1887 r.).
      
       Okradziony mężczyzna

       Na początku tego miesiąca pewnemu tutejszemu młodemu handlarzowi z mieszkania na Starym Mieście ukradziono z portmonetki dwie korony. Podejrzenie padło na kobietę, która przez krótki czas przebywała w mieszkaniu mężczyzny, a potem nagle zniknęła. Ubiegłej nocy złapano kobietę i aresztowano. Ta jednak zaprzeczyła, jakoby miała mieć z kradzieżą cokolwiek wspólnego, twierdząc, że w tamtym czasie nie przybywała w ogóle w Elblągu. Okradziony mężczyzna rozpoznał jednak kobietę i złożył wniosek o jej aresztowanie (EZ, piątek, 28.01.1887 r.).
      
tłum.DK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama