UWAGA!

Dawno temu w Elblągu... rzeka Elbląg zamarzła

 
Elbląg, Dawno temu w Elblągu... rzeka Elbląg zamarzła

Rzeka Elbląg poza miastem pokryła się lodem. Jeśli więc pogoda się utrzyma, w dni świąteczne będziemy mogli się poślizgać. Będzie to rekompensata za ostatni czas, kiedy to nie było możliwości jeżdżenia na łyżwach (AZ, piątek, 23.12.1892 r.).

Prezenty dla dzieci ze szkółki niedzielnej
      
Pierwszego dnia świąt po południu o godz. 15 w ogrodzie stowarzyszenia przy ulicy Drzewnej (niem. Holzstraße) odbyła się impreza bożonarodzeniowa z rozdaniem prezentów dla ok. 500 dzieci ze szkoły niedzielnej z parafii baptystów. Każdy jest mile widziany na tej imprezie (AZ, niedziela, 25.12.1892 r.).
      
       Samobójstwo w Jagodniku

       Przedwczoraj w Jagodniku (niem. Behrendshagen) w swoim domu powiesiła się pewna kobieta. Powodem samobójstwa była choroba mózgu. Kobieta zostawiła dorosłe już dzieci. Wczoraj na miejsce udała się komisja, żeby ustalić, czy nie było zespołu znamion czynu przestępczego (AZ, niedziela, 25.12.1892 r.).
      
       Będą świętować koniec roku
       Stowarzyszenie śpiewacze "Liederhain" organizuje w sobotę, 31 grudnia w Resursie Mieszczańskiej imprezę bożonarodzeniowo – sylwestrową, podczas której odbędą się występy świąteczne i losowanie (AZ, środa, 28.12.1892 r.).
      
       Rzadki jubileusz
       1 stycznia urzędnik pocztowy Hoffmann z Elbląga będzie świętował jubileusz 25-lecia swojego zatrudnienia na poczcie w dziale rozwożenia paczek. Przed czterema laty obchodził on z kolei 25-lecie zatrudnienia w zawodzie. Rzadki jubileusz był obchodzony uroczyście w gronie przyjaciół (AZ, środa, 28.12.1892 r.).
      
       Złamał sobie nogę na chodniku

       Pod koniec ubiegłego tygodnia handlarzowi końmi Zygfrydowi R. z ulicy Giermków (niem. Junkerstraße) zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Przy Polskiej Aptece mężczyzna przewrócił się na tamtejszym chodniku i złamał nogę (AZ, środa, 28.12.1892 r.).
      
       Atak nożownika na Starym Rynku
       Gdy w sobotę wieczorem pewien zamieszkały przy moście Prymasa Wyszyńskiego (niem. Innerer Vorberg) czeladnik ślusarski szedł Starym Rynkiem, otrzymał bez żadnego powodu cios nożem. Zadał go idący za nim mężczyzna. Sprawca zbiegł, został jednak rozpoznany. Mieszka prawdopodobnie przy ulicy Słonecznej (niem. Sonnenstraße) a przeciwko niemu zgłoszono już doniesienie (AZ, środa, 28.12.1892 r.).
      
       Aresztowany za atak na kobietę
       Zamieszkały przy Zewnętrznej Grobli Młyńskiej (niem. Äßerer Mühlendamm) robotnik August R. wczoraj wieczorem został aresztowany za to, że uderzył pięścią dziewczynę, z którą wcześniej bawił się na tańcach (AZ, czwartek, 29.12.1892 r.).
      
       Egzamin czeladniczy zdany

       Przedwczoraj w rzeźni trzej praktykanci zdawali egzamin czeladniczy. Wszyscy zdali (AZ, piątek, 30.12.1892 r.).
      
       Poszukiwani złodzieje kożuchów

       Z otwartego korytarza domu przy Wewnętrznej Grobli Młyńskiej (niem. Innerer Mühlendamm) ukradziono wczoraj po południu mały kożuchowy dywan z kolorową obszywką. Poza tym wczoraj na podwórzu budynku przy ulicy Królewieckiej (niem. Königsbergerstrasse) znaleziono nowy kożuch schowany w kopcu ze śniegu. Został on skradziony z sań i zakopany w międzyczasie przez złodzieja w śniegu (AZ, sobota, 31.12.1892 r.). ß
      
tłum. DK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Następnym razem niech redakcja postara się o bardziej adekwatne zdjęcie. Tyle jest starych zdjęć zamarznietej rzeki, ba nawet z łyżwiażami. A wy co?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Realista1(2019-01-01)
Reklama