UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dawno temu w Elblągu... sprzątano przydworcowe zieleńce

 
Elbląg, Dawno temu w Elblągu...  sprzątano przydworcowe zieleńce

Ponieważ pogoda sprzyja, trwa sprzątanie tutejszych zieleńców przydworcowych. Stare krzewy ozdobne, które z biegiem lat się nazbyt rozrosły, zostały wykarczowane, a w ich miejsce posadzono małe krzewy, dzięki którym zieleniec jest bardziej przejrzysty (AZ, piątek, 18.11.1892 r.).

Muzyczne doznania w kasynie
       Zwracamy raz jeszcze uwagę miłośników muzyki klasycznej na koncert kwartetu, który odbędzie się jutro wieczorem w kasynie. Nie ulega żadnej wątpliwości, że wieczór zapowiada się wyśmienicie. Same już nazwiska takie jak Mozart, Beethoven i Haydn, które znajdą się w programie, nam to gwarantują [...]. Koncert rozpocznie się od niezrównanego dzieła kwartetu G-dur W. A. Mozarta, po nim zabrzmi kwartet e-moll op. 59, nr 2 Beethovena. Koncert zamknie melodyjny kwartet G-dur Josefa Haydna (AZ, sobota, 13.11.1892 r.).
      
       Wypadek tuż przed zakończeniem budowy rzeźni

       Budowa nowej rzeźni na krótko przed jej zakończeniem kosztowała zdrowie jednej osoby. Pan Peter Janzen, który zajmował się pracami cementowymi w budynku dyrekcji doznał podczas upadku tak poważnych obrażeń, że konieczne było jego przewiezienie do klinki w Królewcu (niem. Königsberg) (AZ, wtorek, 15.11.1892 r.).
      
       Napad przy kościele Bożego Ciała
       Gdy w sobotę wieczorem zamieszkały przy ulicy Płk. Dąbka (niem. Angerstraße) robotnik Franz R. udał się na ulicę Bożego Ciała (niem. Leichnamstraße), został napadnięty w okolicy cmentarza przykościelnego przez zamieszkałego przy Małej Górze Cudów (niem. Kl. Wunderberg) robotnika R. i raniony poważnie nożem. Obaj mężczyźni mieli się wcześniej pokłócić (AZ, wtorek, 15.11.1892 r.).
      
       Panuje pryszczyca, targi bydłem wstrzymane

       Ze względu na panującą pryszczycę [ostra, bardzo zaraźliwa, wirusowa choroba zwierząt racicowych hodowlanych i dzikich. Zwana także zarazą pyska i racic – Wikipedia] w okolicach Elbląga zabrania się organizowania w Elblągu targów bydłem (AZ, środa, 16.11.1892 r.).
      
       Służąca skradła swojemu panu wełnę
       Pewnemu zamieszkałemu przy ulicy Wodnej (niem. Wasserstraße) kupcowi ukradziono sporą ilość wełny. Jak się okazało, kradzieży dokonała jego własna służąca. Część skradzionej wełny znaleziono w domu rodziców dziewczyny (AZ, czwartek, 17.11.1892 r.).
      
       Zaczepiał ludzi i strącał z chodnika
       Pewien zamieszkały przy moście prymasa Wyszyńskiego (niem. Innerer Vorberg) robotnik, wymyślił sobie wczoraj oryginalną "zabawę". Na Starym Mieście (niem. Alter Markt) potrącał on ludzi i spychał ich z chodnika, szczególnie upatrzył sobie przy tym kobiety. Funkcjonariusz policji zakończył jego ekscesy i aresztował mężczyznę (AZ, czwartek, 17.11.1892 r.).
      
       To nie było zabójstwo

       Właściciel ziemski z Rozgartu (niem. Pr. Rosengart), którego ciało znaleziono niedaleko Fiszewa (niem. Fischau), zmarł, jak wykazało dochodzenie, wskutek upadku z wozu (AZ, piątek, 18.11.1892 r.).
      
tłum. DK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama