UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dom Mody w Elblągu czeka na remont

Na wstępie kilka uwag z działalności tej pożytecznej placówki usługowej - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 7 maja 1962 roku.

Dom Mody rozwija działalność w trzech kierunkach. Średnio dla 3.500 osób rocznie wykonuje zamówienia na odzież miarową. Wartość tych usług wynosi około 1,5 mln zł. Dla wielu elbląskich zakładów szyje ubrania robocze i służbowe, a dla MHD wykonuje tzw. produkcję modelową. Popyt na produkcję modelową stale wzrasta i już praktyka pierwszych 4 miesięcy tego roku wskazuje, że plan wartościowy tej produkcji będzie przekroczony co najmniej 400 tysięcy zł.
       Ostatnio wprowadzono nowy rodzaj usług , tak zwanych domowych. Krojczy udaje się do klienta i jeździ do niego na przymiarki. Korzystne jest to zwłaszcza dla matek obarczonych dziećmi. Ten przegląd działalności wskazuje, że elbląski Dom Mody pracuje dobrze, chociaż ma trudne warunki lokalowe. Budynek, w którym mieści się Dom Mody wymaga bowiem remontu.
       Kierownictwo Domu Mody ma na pokrycie kosztów remontu 500 tysięcy zł, ale nie ma wykonawcy. Elbląskie przedsiębiorstwa odmówiły wykonania tych prac. Dodajmy, że ta sama sytuacja była w ubiegłym roku i kredyty przepadły. Bez pomocy i to bardzo wszechstronnej dyrekcji Przedsiębiorstwa Krawiecko-Kuśnierskiego w Gdańsku tego problemu nie da się rozwiązać. Apelujemy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama