UWAGA!

"Dzień Energetyka" w Elblągu

 Elbląg, "Dzień Energetyka" w Elblągu

Z okazji "Dnia Energetyka" dyrekcja i załoga elbląskiej elektrociepłowni spotkała się na uroczystej akademii - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 3 września 1964 roku.

Po odczytaniu okolicznościowego listu ministra energetyki skierowanego do załóg elektrowni i elektrociepłowni w całej Polsce przez inż. Banaszaka - dyrektor zakładu inż. Władysław Strzelczyk wygłosił referat, który obrazuje pracę elbląskiej elektrowni i jej rozwój w okresie 20 lat. "Przez 20 lat załoga nasza czuwała w dzień i noc, niedzielę i święta, by nie zabrakło światła mieszkańcom miasta i wsi okolicznych, szpitalom i szkołom, fabrykom i różnym zakładom. Nasz odcinek pracy jest bardzo ważny - mówił w referacie dyrektor Strzelczyk.- Duża jest też ofiarność w pracy całej naszej załogi. Najlepiej o tym mówią wyniki".
       W imieniu KE PZPR i Prezydium MRN kilka serdecznych słów do wszystkich zebranych wygłosił sekretarz KE PZPR - Wincenty Dzik. Następnie odznaczono Złotym Krzyżem Zasługi Andrzeja Szarewicza - montera elektrowni, wręczono szereg nagród pieniężnych i dyplomów pracownikom i wszystkim rencistom elektrowni. 80 proc. załogi otrzymało w tym dniu dodatek za wysługę lat. Uroczystą akademię zakończyła wspólna kawa i wieczorek taneczny.
      
Mag

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama