UWAGA!

Elbląg ośrodkiem turystyki

Godnym uwagi jest zamiar Oddziału PTTK zorganizowania koła PTTK w Tolkmicku. Przy kole tym powstać ma również w przyszłości mały dom wycieczkowy dla wygody turystów, zwiedzających okolice Zalewu Wiślanego, informował Elbląski Glos Wybrzeża z 23 sierpnia 1955 r.

Miesiąc lipiec przyniósł znaczne ożywienie ruchu turystycznego w Elblągu.
     W Domu Turystycznym PTTK przebywało w tym czasie ogółem 1546 turystów. Między innymi bawiły w Elblągu wycieczki młodzieży z Technikum Huty im. Bieruta w Częstochowie, Technikum Skórzanego w Radomiu i Liceum Pedagogicznego w Gorzowie.
     Zwiedzili nasze miasto również uczestnicy wyścigu kolarskiego DWG.
     Oddział PTTK w Elblągu zorganizował ponadto szereg imprez turystycznych, w których wzięli udział członkowie PTTK oraz nie zrzeszeni turyści z miasta i powiatu elbląskiego.
     Na zwiedzenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wyjechały wycieczki pracowników „Zamechu” EFUK-u i spółdzielni „Wolność”.
     W każdą niedzielę organizowane były wycieczki kolarskie do Fromborka, Malborka i dookoła jeziora Drużno.
     Godnym uwagi jest zamiar Oddziału PTTK zorganizowania koła PTTK w Tolkmicku. Przy kole tym powstać ma również w przyszłości mały dom wycieczkowy dla wygody turystów, zwiedzających okolice Zalewu Wiślanego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • MARECKI Wrażenia kolarzy turystów ze zlotu w Kamienicy Elbląskiej odnośnie organizacji i pracy przewodników rowerowych PTTK są oględnie mówiąc nie najlepsze.Dość powszechnie dało się słyszeć że rowerowy PTTK w Elblagu praktycznie nie istnieje, co poniekąd potwierdza też (sic!) sama strona PTTK (w kalendarzu imprez na ten rok nie ma żadnej imprezy rowerowej a i sekcji kolarskiej nie uświadczysz-jest jakaś komisja). Usłyszałem też że w trakcie wycieczki po Żuławach do Malborka przewodnik zagubił się w terenie. Borąc pod uwagę skomplikowanie terenu jest to istne kuriozum. Także podobno warunki pobytu w MOSW w Kamienicy urągały europejskim standardom. Cieszyć się należy że piękna ziemia elbląska sama, bez pomocy ,,kolarzy'' z PTTK obroniła się swoja przyrodą, widokami, zabytkami i ciekawymi trasami. Cieszą też liczne deklaracje kolarzy biorących udział w zlocie o chęci powrotu w nasze tereny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MARECKI(2005-08-24)
Reklama