UWAGA!

Elbląg w zieleni

 Naturalna i najpiękniejsza ozdoba miasta – zieleń, opanowuje Elbląg w coraz szerszym zakresie, informował Dziennik Bałtycki z 3 sierpnia 1959 r.

 Fakt, że z roku na rok, tereny zielone są obszerniejsze i staranniej utrzymane, jest zasługą Zarządu Zieleni Miejskiej, który dokłada wszelkich starań, aby nasze miasto wyglądało jak najładniej.
       Jak wynika z informacji otrzymanej od zastępcy dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej p. Eugeniusz Burhardta, w bieżącym sezonie podległe mu brygady doprowadziły do porządku wszystkie parki i zieleńce na terenie miasta, kładąc szczególny nacisk na zieleń śródmieścia. Dzięki temu, przy Pl. Słowiańskim oraz ulicach Rycerskiej i Pocztowej, na miejscu gruzów i istniejących od czasów działań wojennych – schronów, kwitną kwiaty i zieleni się świeża trawa.
       Bardzo dużo pracy pochłonęło również uporządkowanie Al. Świerczewskiego. W tym roku, wzdłuż alei położone zostaną płyty chodnikowe i przeprowadzone będą roboty ziemne, co umożliwi założenie tam z wiosną przyszłego roku – rabat kwiatowych.
       Skoro już mowa o kwiatach, należy podkreślić, że Zarząd Zieleni Miejskiej znacznie przekroczył swe założenia planowe, sadząc łącznie nie 120 tys., ale aż 200 tys. kwiatów. Szkoda tylko, że niektórzy mieszkańcy nie potrafią tego należycie ocenić. Nadal bowiem, niszczenie kwietników i zieleńców jest w Elblągu zjawiskiem dość powszechnym.
       Dużo szkód czynią zwłaszcza dzieci. Nie przyglądajmy się temu obojętnie. Dbajmy o zieleń sami i wpajajmy to dzieciom.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama