UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg wczoraj, dziś i jutro

Otwarta w sali elbląskiego muzeum wystawa pod hasłem "Elbląg wczoraj, dziś u jutro" stanie się wydarzeniem dużej rangi kulturalnej. Dodajmy, że otwarcie tej wystawy przypada na 725 rocznicę założenia Elbląga - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 maja 1962 roku.

Otwarcia wystawy w obecności licznych przedstawicieli władz i organizacji społecznych i kulturalnych z Gdańska i Elbląga dokonał sekretarz Elbląskiego Komitetu PZPR Mirosław Dymichowicz. Podkreślił on, że zorganizowanie tej wystawy wymagało dużego wysiłku, ale był on niezbędny. Trzeba bowiem wszystkim wykazać prawdę o polskości tego miasta, a szczególnie udostępnić ją młodzieży, aby jeszcze silniej powiązać młode pokolenie z chlubną, bohaterską i postępową tradycją Elbląga. A teraz o samej wystawie. W chwili obecnej udostępniono publiczności trzy działy - archeologiczny, dokumentów archiwalnych i architektury. Pozostałe dwa działy - przemysł i twórczość kulturalno-artystyczna będą otwarte w drugim półroczu.
      
mgr Jerzy Rościszewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama