UWAGA!

Elbląska konfekcja na eksport

Zakład elbląskiego przemysłu terenowego nastawiony tylko i wyłącznie na produkcję eksportową, w ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku wykonał już 45 procent rocznego planu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 lipca 1961 roku.

Szybki wzrost produkcji wywołany jest zwiększeniem zamówień i już dziś mówi się o możliwości przekroczenia wartościowego planu rocznej produkcji o dodatkowe 3 miliony złotych.W bieżącym roku generalnym odbiorca elblaskiej konfekcji jest Związek Radziecki, a już od przyszłego roku dojdą jeszcze Chiny, Korea i prawdopodobnie Czechosłowacja.
       Trzeba przy tym zaznaczyć, że - jak dotąd - nie było reklamacji. Inna sprawa,że wyroby elbląskie są gustowne i dobrze wykonane, a zwłaszcza ubranka chłopięce. Ostatnio dyrekcja EZPT wysłała do zatwierdzenia 12 nowych wzorów. Mówi się też o rozpoczęciu produkcji - i to w bieżącym roku - garniturów męskich z wysoko procentowych wełen. Zakład ma otwarte perspektywy dalszego rozwoju. Wyrazem tego jest choćby fakt, że portfel zamówień pokrywa pełną produkcję przyszłego roku.
      
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama