UWAGA!

Elblaski Plastyk zdobywa rynki zagraniczne

 Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Plastyk” w Elblągu, staje się coraz poważniejszym eksporterem, a jej produkcja zyskuje uznanie zagranicznych kontrahentów, informował Głos Elbląga z 6 sierpnia 1959 r.

 Obecnie spółdzielnia przygotowuje się do produkcji nowych wyrobów dla odbiorców francuskich. Niezależnie od tego, stałymi nabywcami są klienci w pozostałych krajach zachodnich, a ponadto ZSRR i USA.
       Zwiększone zamówienia na galanterię skórzaną przeznaczoną na rynki zagraniczne, spowodowały konieczność wprowadzenia dalszych usprawnień w produkcji oraz przeszkolenia pracowników. Wiąże się z tym również konieczność modernizacji i unowocześnienie parku maszynowego. W Br. Spółdzielnia otrzymała 4 nowe maszyny tzw. ścinarki, w październiku dostarczone zostaną 4 praworamienne maszyny do szycia.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Plastyk? Firmę założyli dwaj plastycy. Zdolni, ambitni. I to zadziałało. Przez wiele lat była jedną z najlepszych elbląskich firm. Inne czasy. Państwo dało a teraz? Skąd zdolni młodzi ludzie mają zdobyc kapitał na otwarcie firmy? Teoretycznie można ale współczuję młodym próbującym wystartowac. Procedury są straszliwe no i ta cholerna biurokracja.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    krzysio(2009-08-17)
Reklama