UWAGA!

Jak Straż Pożarna w Dąbrówce "walczy" z alkoholizmem ?

Wtorek, 12 czerwca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 160

Społeczeństwo nasze wypowiedziało zdecydowaną walkę alkoholizmowi. Natomiast niektórzy członkowie ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Malborskiej pow. Sztum inaczej podchodzą do zagadnienia jakim jest walka z alkoholizmem, czego dali wyraźny dowód na ostatniej zabawie zorganizowanej przez nich w dniu 3 czerwca br.
     Naklejone w Sztumie i Dąbrówce afisze zapowiadały, że "bufet na zabawie będzie obficie zaopatrzony", ale ponieważ była na nich również uwaga "że dochód z zabawy przeznaczony będzie na cele straży" - frekwencja była nadspodziewanie dobra.
     Ale na zabawie czekała gości niespodzianka. Oto bufet oprócz cukierków, zakąsek, piwa itp. był ponadto naprawdę "obficie" zaopatrzony w wódkę, którą sprzedawano po kryjomu rzekomo :starym znajomym", mimo zarządzenia Prezydium PRN, zabraniającego urządzania zabaw alkoholowych. Oczywiście, że umiejętnie reklamowana "niespodzianka" szybko rozeszła się wśród amatorów "czystej" i "zakrapianej", a szczególnie zaimponowała tym, którzy nie uznają zabawy bez wódki. Obecni na zabawie komendanci Straży Pożarnej z Dąbrówki i Sztumu bawili się również świetnie. Co gorsza upiła się nawet i młodzież szkolna.
     Byłem sam świadkiem incydentu, kiedy jeden z uczniów z liceum ogólnokształcącego w Malborku podszedł do lady i na zachętę jednego ze sprzedających, że... "alkohol nas zwalcza - a my alkohol", kupił butelkę wódki.
     W ten sposób widocznie Straż Pożarna w Dąbrówce wyobraża sobie walkę z alkoholizmem.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I dzisiaj, ochotnicza Straż Pożarna ma prawo do zakupu alkoholi w hurtowniach bez koncesji!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-06-14)
 • Ci, co beda chcieli sie napic i tak sie napija. Niech pija duzo, moze zapija sie na smierc i bedzie spokoj. Niech tylko nie daja przykladu innym (dzieciom). Sa ludzie, ktorzy umieja pic i znaja umiar. Alkohol jest dla ludzi, ale z umiarem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siemon(2001-06-18)
Reklama