UWAGA!

Jeszcze w tym roku Elbląg otrzyma nowe szkoły

Przedszkola w Elblągu są niewłaściwie rozmieszczone na terenie miasta, a dotkliwą ich bolączką jest brak wykwalifikowanych sił, informował Dziennik Bałtycki z 26 marca 1954 r.

Liczba szkół podstawowych w śródmieściu Elbląga jest w zasadzie wystarczająca. Gorzej przedstawia się sprawa peryferii. W celu rozwiązania tego zagadnienia Wydział Prezydium MRN rozpoczął w ub. r. budowę nowej szkoły podstawowej przy ul. 22 lipca. Będzie ona posiadała 11 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, pokoje naukowe, gabinety, bibliotekę itp. Roboty budowlane są już na ukończeniu i w dniu 22 lipca Elbląg otrzyma nową piękną szkołę w północnej dzielnicy Elbląga.
     W planach Wydziału Oświaty na bieżący rok przewiduje się również budowę drugiej szkoły przy ul. Grottgera. Przyczyni się ona do częściowego odciążenia szkół nr 4, 5 i 7 oraz udogodni naukę dzieciom, zamieszkałym przy ulicach idących z kierunku Gronowa Górnego.
     Przeprowadzone remonty kapitalne budynków szkolnych pozwoliły na urealnienie budżetu Wydziału Oświaty za ub. r. w 99 proc. Poważną troskę wykazuje wydział oświaty również na odcinku szkolnictwa ogólnokształcącego. W ub. r. rozpoczęto budowę szkoły ogólnokształcącej im. K. Jagiellończyka przy ul. Armii Czerwonej. Szkoła ta będzie oddana do użytku jeszcze w bieżącym roku, a w budynku jej znajdziecie również pomieszczenia Liceum Wychowawczyń Przedszkoli.
     Gorzej przedstawia się sprawa przedszkoli. Zadaniem ich jest przyjście z pomocą przede wszystkim rodzicom pracującym, przy czym nie wolno pominąć faktu, że dzieci przygotowane do nauki w przedszkolu, łatwiej opanowują wiadomości z zakresu szkoły podstawowej. Obecna liczba 9 przedszkoli z 810 miejscami jest stanowczo niewystarczająca. Ponadto przedszkola są niewłaściwie rozmieszczone na terenie miasta, a dotkliwą ich bolączką jest brak wykwalifikowanych sił.
     Sądzimy, że dobrze pracujący wydział oświaty będzie starał się jak najszybciej usunąć te niedociągnięcia.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama