UWAGA!

Juvenalia w miniaturze

W najbliższą sobotę i niedzielę Elbląg będzie najweselszym chyba miastem w całym województwie, informował Dziennik Bałtycki z 28 maja 1959 r.

Z inicjatywy Komitetu Miejskiego ZMS i Wydziału Oświaty Prezydium MRN odbędzie się tu tzw. Żakinada” czyli dwudniowe święto młodzieży szkolnej.
     Ta huczna impreza, przygotowywana od dłuższego czasu przez „Sztab Żakinady”, zorganizowana zostanie na wzór słynnych „Juvenalii” studenckich. Weźmie w niej udział młodzież kilkunastu szkół Elbląga. W trakcie trwania „Żakinady” przeprowadzone zostaną różnorodne „Złazy” piesze, konkursy piosenkarskie, recytatorskie i fotograficzne oraz wiele imprez sportowych.
     Na zakończenie dwudniowych „szaleństw” młodzieży, która w tym okresie zapomni o groźbie egzaminów, przez ulice miasta przeciągnie barwny pochód, a następnie zapłonie wielkie ognisko przy którym gremialnie zasiądzie młodzież i starsi mieszkańcy.
     Szczególnie duży wkład wniesie do „Żakinady” młodzież szkoły odzieżowej, która przygotowuje stroje, obrazujące historię mody na przestrzeni wieków.
     40 uczestników imprezy w tym drużyny lekkoatletów, siatkarzy i pingpongistów, wyjedzie następnie na „Żakinadę” wojewódzką do Gdańska. Jak twierdzą wtajemniczeni, piękna pogoda, została zamówiona u znajomych meteorologów.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama