UWAGA!

Klub "Kosmos" zaczyna działać

Spółdzielczy Klub "Kosmos", ostatnio wśród mieszkańców Elbląga miał złą sławę - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 8 października 1963 roku.

Wieczorki taneczne, jakie tam urządzano, przekształcały się nieraz w bójki. Powoli "Kosmos" tracił swoje dobre oblicze, aż cała działalność klubu opierała się prawie tylko na dochodzie z wieczorków tanecznych. A działalność ta była minimalna. Bo cóż mogło się dziać, gdy na prelekcje przychodziły dwie lub trzy osoby. Pracą klubu kierowała rada klubowa i ona to właśnie na jednym z kolejnych zebrań postanowiła zlikwidować wszystkie sekcje twórczości amatorskiej.
       Zbliżająca się agonia klubu zmusiła przewodniczącego rady klubu do zmian wśród jej członków. Wkrótce potem odbyło się pierwsze zebranie robotnicze, na którym postanowiono powołać do życia zlikwidowane sekcje twórczości amatorskiej. Wstęp na wieczorki taneczne - wyłącznie za okazaniem karty wstępu. Po długim okresie niekorzystnych zmian w pracy klubu, powraca on powoli do swej poprzedniej działalności. 12 października zostanie powitany w klubie nowy sezon kulturalno-oświatowy. Życzymy powodzenia.
      
B. Wrocławski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "8 października 193 roku. " 1820 lat temu były zakładane spółdzielnie????? :) dobre hehe
 • Nooooo. .. .. bardzo dawno temu; ) ha ha ha.
 • spółdzielnie były zakładane dużo wcześniej niż w 193 roku. Na większą uwagę zasługuje fakt, że w tymże właśnie roku w Elblągu znano już DRUK a nawet był on upowszechniony w postaci GAZET - znaczy to nie mniej nie więcej to że wielu ówczesnych elblążan umiało czytać a papier był na tyle tani, że można było drukować na nim gazety. Brawo :) PS do redaktora prowadzącego : literówki (cyfrówki) zdarzają się każdemu, ale każdy powód do zrobienia sobie jaj jest dobry :P:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  TrzepiącyKapucyn(2013-10-08)
 • ale przed naszą erą czy jak? hehe p. n. e. rzymianie hehehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rysoil(2013-10-08)
 • Dziękujemy za czujność. Cyfra została dopisana.
Reklama