UWAGA!

Kobiety golą lepiej

Spółdzielnia "Solidarność" posiada dwadzieścia sześć wyszkolonych fryzjerek, które pracują w dziale męskim i wszystkie już zdały egzaminy czeladnicze. Szkolenie przechodzi dalszych osiem dziewcząt, informował Dziennik Bałtycki z 23 października 1956 r.

Przypominam sobie, że gdy spółdzielnia Fryzjerów "Solidarność" w Elblągu postanowiła szkolić kobiety na fryzjerów, olbrzymia większość mężczyzn nie była zachwycona tym projektem. Po prostu strach było patrzeć jak młoda dziewczyna wywijała ostrą brzytwą. Człowiek przymykał z przerażeniem oczy i z duszą na ramieniu czekał na koniec "operacji".
     Dzisiaj sytuacja zmieniła się i nie przesadzą mówiąc, że mężczyźni wolą, aby goiły ich kobiety. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że kobiety - fryzjerzy nie mogą narzekać na brak klientów, a taka np. Irena Araś z punktu nr 7 przy ul. Armii czerwonej nie ma ani chwili wypoczynku. Warto podkreślić, że jest ona najlepszą i najbardziej uprzejmą fryzjerką w dziale męskim.
     Obecnie Spółdzielnia "Solidarność" posiada dwadzieścia sześć wyszkolonych fryzjerek, które pracują w dziale męskim i wszystkie już zdały egzaminy czeladnicze. Szkolenie przechodzi dalszych osiem dziewcząt.
     Na marginesie jedno życzenie. Warto, aby niektórzy fryzjerzy - mężczyźni nauczyli się od swoich koleżanek po fachu przestrzegania czystości.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama