UWAGA!

Książka o Elblągu

W najbliższych dniach ukaże się na półkach księgarskich pierwsza polska książka o Elblągu, informował Dziennik Bałtycki z 23 lutego 1956 r.

Będzie nią od dawna zapowiadana przez obywatelski Komitet Wykonawczy Roku Jubileuszowego praca zbiorowa pod redakcją mgr Kazimierza Czarnockiego.
     Tytuł tego niedużego, lecz bardzo ładnie wydanego i bogato ilustrowanego dziełka „Z dziejów Elbląga” mówi właściwie wszystko o treści czterech rozdziałów, napisanych przez mgr Wandę Klesińską („Zarys politycznych i gospodarczych dziejów Elbląga”), mgr Jana Małeckiego („Z rewolucyjnych tradycji Elbląga”) i („Z dziejów szkolnictwa i nauki w Elblągu”) oraz mgr Kazimierza Czarnockiego („Z dziejów kultury Elbląga”).
     Całość uzupełniają obszerne przypisy, archiwalia i uwagi biograficzne.
     Książka ta ze względu na przystępną cenę, piękną szatę graficzną, a zwłaszcza dużą wartość, jako poważne źródło wiadomości o polskim Elblągu, spełni niewątpliwie należycie zakreślone sobie zadanie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Z rewolucyjnych tradycji Elbląga" - o, ten wątek należałoby rozwinąć, bo przez te 50 lat naprawdę wiele się w Elblągu wydarzyło. Przydałoby się np. wydanie wspomnień mieszkańców z przeżyć w 1970, 1980. Przełom 1989/90 to też prawie rewolucja. Oj, wiele się działo, także w tzw. międzyczasie. No i zaraz pewnie jakaś następna rewolucja nam się wykluje, o demokrację powalczyć by znowu trzeba...
Reklama