UWAGA!

Na budowie szkoły przy ulicy Uroczej w Elblągu

Ulica Urocza w Elblągu może kiedyś będzie naprawdę uroczą - dziś resztkowa nawierzchnia drogi, pełna dziur i bajor błotnistych nie zachęca do przechodzenia. Ale właśnie tu, w pobliżu budującego się Domu Kultury, zaczyna powstawać żelbetonowy szkielet przyszłej, najładniejszej szkoły Elbląga - szkoły Tysiąclecia - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 9 sierpnia 1961 roku.

Dwukondygnacyjny budynek szkoły pomyślany jest jako czworobok. W środku będzie podwórze wewnętrzne z wodotryskiem. W budynku znajdzie pomieszczenie 15 klas lekcyjnych, sala gimnastyczna, sala rekreacyjna, jadalnia ze świetlicą, biblioteka, sala biologii oraz specjalna sala do zajęć praktycznych. Niezależnie od tego będzie tu szereg pomieszczeń specjalnych, jak magazynek sprzętu sportowego, czy też oddzielnie dla chłopców i dziewczynek rozbieranie z natryskami, a także pokoje administracyjne. Obok szkoły zostanie założone duże boisko, a w pobliżu stanie domek dla dwóch rodzin nauczycielskich.
       W chwili obecnej konstrukcja parteru jest na ukończeniu. Dom mieszkalny dla nauczycieli doprowadzono do stanu surowego zamkniętego. W sierpniu br. będzie ustawiana konstrukcja pierwszego piętra. Zgodnie z harmonogramem stan surowy zamknięty całego budynku powinien być osiągnięty w drugiej połowie listopada br. Również jeszcze w tym roku stanie budynek kotłowni. Dlatego też można z dużym zaufaniem przyjąć zapewnienie kierownictwa PBT, że w okresie przyszłych wakacji letnich budynek zostanie przekazany władzom szkolnym do użytku. Życzymy powodzenia.
      
(ros)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama