UWAGA!

Na Targi

Zakłady Mechaniczne kończą przygotowania do wysyłki swoich eksponatów, które odejdą w specjalnym opakowaniu z uwagi na ich ciężar, informował Głos Elbląga z 8 maja 1957 r.

Miasto nasze z silnie rozwiniętym przemysłem kluczowym i spółdzielczym co roku bierze udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich.
     W br. na XXVI MTP wyślą swoje wyroby Zakłady Mechaniczne, Elbląska Fabryka Urządzeń Kuziennych, Zakład Taboru Kolejowego, spółdzielnia „Plastyk” oraz spółdzielnia Metalowo-Elektryczna im. F. Dzierżyńskiego.
     Zakłady Mechaniczne kończą przygotowania do wysyłki swoich eksponatów, które odejdą w specjalnym opakowaniu z uwagi na ich ciężar.
     „Zamech” eksponuje w bieżącym roku wyroby ze swojego zasadniczego profilu produkcyjnego, a mianowicie turbinowego. Tak więc na liście eksponatów znalazło się „serce turbiny” wielkiej mocy TC-25 – wirnik. Eksponat ten wystawiony zostanie po raz pierwszy na międzynarodowych targach i na pewno wzbudzi wielkie zainteresowanie nie tylko u zwiedzających, lecz zaciekawi z pewnością gości zagranicznych, którzy w roku ubiegłym interesowali się przede wszystkim turbinami o zdolności produkcyjnej ponad 20.000 KW. Wirnik ten waży 15 ton, a wartość jego wynosi ponad 6 mln złotych, wymaga bardzo wysokich standardów materiałowych, a przy wykonaniu – nie byle jakich umiejętności – kwalifikacji technicznych i precyzji przy montażu.
     Poza wirnikiem Zakłady Mechaniczne pokażą na targach 4 tarcze kierownicze, w tym 2 z turbiny TP-2. I te eksponaty będą wystawione po raz pierwszy na targach. Jako ostatni eksponat wystawiony przez „Zamech” będą łopatki turbinowe wytwarzane seryjnie i w różnych wielkościach. Wystawienie łopatek turbinowych ma również na celu nie tylko pokazanie wykonawstwa ich w najlepszej jakości, lecz zdobycie odbiorców krajowych, a szczególnie zagranicznych, ponieważ Zakłady Mechaniczne po opanowaniu produkcji łopatek systemem ciągnionym mogą w każdej chwili podjąć ich produkcję na eksport.
     Zgodnie więc z charakterystyką tegorocznych targów, na których wystawcy przede wszystkim szukać będą nowych rynków zbytu dla swych wyrobów – Zakłady Mechaniczne wiążą z Targami Poznańskimi nadzieję pozyskania odbiorców zagranicznych i rozszerzenia swojej produkcji.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama