UWAGA!

Nadal kłopoty z zatrudnieniem kobiet

W ostatnich miesiącach sytuacja w dziedzinie zatrudnienia nieco się poprawiła. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, z których jedynie nieliczni - niewykwalifikowani - figurują w rejestrze zatrudnienia - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 sierpnia 1961 roku.

Zmniejszyła się też ilość poszukujących pracy wykwalifikowanych kobiet. Wzrasta natomiast stale ilość niezatrudnionych kobiet, nie mających kwalifikacji. Wydział zatrudnienia stara się w pierwszej kolejności kierować do pracy kobiety - jedyne żywicielki rodzin. Dlatego też w tej kategorii pozostaje bez pracy jedynie kilka, które - mimo braku kwalifikacji - stawiają za duże wymagania.
       Jak corocznie w okresie letnim, wiele kobiet skierowano do pracy sezonowej. Jednakże z końcem trzeciego kwartału przewiduje się poważny wzrost liczby kobiet, poszukujących pracy, podczas gdy liczba wolnych miejsc w elbląskich zakładach nie wzrośnie. Projektowane rozszerzenie zakresu prac z funduszu interwencyjnego rozwiąże problem tylko częściowo. Dlatego też jedynym wyjściem z tego impasu byłoby uruchomienie w Elblągu zakładu, mogącego zatrudnić kilkaset kobiet.
      
(a)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama