UWAGA!

Najtaniej w Elblągu

Koszt produkcji energii elektrycznej jest obecnie w Elblągu najniższy w całym Okręgu Północnym, informował Dziennik Bałtycki z 25 lipca 1955 r.

W pierwszej dekadzie lipca br. elektrownia elbląska wykonała całkowicie sześcioletni plan produkcji energii elektrycznej, a do końca roku wytworzy jeszcze około 60 mln kWh.
     Na marginesie tego pięknego osiągnięcia podkreślić należy, iż w stosunku do roku 1949, zużycie jednostkowe kWh spadło o 23 procent, zmniejszyła również wybitnie awaryjność, podniósł się ogólny poziom eksploatacji, a koszt produkcji energii elektrycznej jest obecnie w Elblągu najniższy w całym Okręgu Północnym.
     W grudniu br. zakończony zostanie montaż turbo zespołu, którego moc jest większa o 130 procent od czynnej w tej chwili, całej elektrowni. Urządzenia instalowane w nowej jej części są w 75 procentach produkcji krajowej.
     Reszta pochodzi z importu czeskiego, węgierskiego i niemieckiego.
     Przebudowana elektrownia elbląska zasilać będzie w energię nie tylko miasto macierzyste, lecz również cały północno-wschodni rejon Polski, pozwalając na pełne zaspokojenie potrzeb przemysłu i ludności oraz przyspieszając wybitnie proces ogólnej elektryfikacji naszych wsi.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama