UWAGA!

Nauka chodzenia

Podstawowym przepisem ruchu drogowego jest obowiązująca pieszych przechodniów zasada przechodzenia jezdni pod kątem prostym, tzn. nie na ukos, ale po linii najkrótszej, informował Dziennik Bałtycki z 24 września 1954 r.

Jutro 25 bm. i w czwartek 30 bm. odbędzie się w Elblągu nauka chodzenia. Celem poglądowych lekcji prawidłowego przekraczania jezdni jest zapoznanie społeczeństwa z podstawowymi przepisami ruchu drogowego. Jednym z nich jest obowiązująca pieszych przechodniów zasada przechodzenia jezdni pod kątem prostym, tzn. nie na ukos, ale po linii najkrótszej.
     Naukę chodzenia zainicjował – w trosce o bezpieczeństwo przechodniów – Wydział Komunikacji Drogowej Prezydium Woj. RN w Gdańsku przy pomocy i czynnym udziale służby drogowej MO oraz aktywistów LPŻ, PZMot i PCK.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Przydałaby się powtórka bo niektórzy przechodzą na czerwonym świetle przez ulicę i to nie zawsze jest młodzież ale również osoby starsze. A może chcą już zakończyć życie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Główny Generał(2004-09-24)
 • Też tak myślę. Kiedyś podczas zimy (asfalt pokryty lodem) jechalem sobie z prędkością około 30-40km/h, a jakiś [...] w wieku około 50lat wylazł mi 15 metrów przed maską ...a że głupi ma zawsze szczęście to udało mu się zdąrzyć dotrzeć do chodnika. Chciałem go gonić, ale za ślisko było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2004-09-24)
Reklama