UWAGA!

Neony, na które nie można znaleźć lekarstwa

 Elbląg, Neony, na które nie można znaleźć lekarstwa

 Elbląskie neony, zamiast nadawać miastu pewną rangę, świadczą niestety, co najmniej o niedbalstwie - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 marca 1966 roku.

Jesienią ub. roku Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu wydało na piśmie polecenie wszystkim użytkownikom doprowadzenia neonów do porządku i nawet podania nazwisk osób odpowiedzialnych za ich zapalanie i wygaszanie. Ustalono też godziny funkcjonowania neonów. Od tego czasu minęło zaledwie 4 miesiące i po pierwszym zrywie sytuacja wróciła do punktu wyjściowego.
       Dla przykładu neon spółdzielni "Żuławy" nie pali się, to samo neon "Owoce i warzywa" przy ul. 1 Maja. Neon Domu Meblowego przy ul. 1 Maja - nieczynny, "Jubiler" zapomina neon zaświecać. Na brak pamięci cierpi też "Gallux" oraz ZURT przy ul. Hetmańskiej. Neon "Delikatesów" jest zepsuty.
       Nasuwają się dwa zagadnienia - sprawa konserwacji i obsługi. Bardzo dobrze rozwiązało tę sprawę kierownictwo PKO, które zawarło umowę o konserwację z gdańską "Reklamą". Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pójść w ślady PKO.
       Zdaniem naszym aż prosi się uruchomienie w Elblągu punktu usługowego tej branży i tym, że do jego zadań oprócz konserwacji i remontów należałoby zapalanie i wygaszanie neonów.  Apelujemy więc do Wydziału Przemysłu i Handlu o zajęcie się tą sprawą.
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama