UWAGA!

Nowe kina; Telewizja; Obiekty turystyczne

Opracowany program planu perspektywicznego w zakresie kultury w powiecie elbląskim przewiduje znaczny wzrost sieci kin stałych, informował Głos Elbląga z 4 marca 1959 r.

Jeśli np. obecnie w powiecie istnieje 5 kin, to w najbliższych latach czynnych będzie 9 kin. W tym celu wykorzystane zostaną większe sale widowiskowe posiadające od 150 do 250 miejsc jak np. w Milejewie, Markusach, Jegłowniku, Krynicy Morskiej i Pomorskiej Wsi. Niezależnie od tego wsie powiatu obsługiwane będą przez jedno kino objazdowe.
     Ożywione zostanie również życie kulturalne na wsi z chwilą ukończenia budowy stacji przekaźnikowej telewizji w Milejewie. Będzie to miało niewątpliwie duży wpływ na aktywizację życia kulturalnego w gromadzkich świetlicach. Projektuje się, że w większych ośrodkach, które posiadać będą odpowiednie warunki, stworzone zostaną telewizyjne kluby dyskusyjne.
     Opracowano również program rozwoju turystyki. W miejscowościach letniskowych: Krynica Morska, Suchacz i Tolkmicko rozbudowane zostaną istniejące i postawione nowe obiekty turystyczne.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama