UWAGA!

Nowe mieszkania

Wojewódzka Komisja Kontroli Przydziału Mieszkań przekazała Zakładom Mechanicznym przeszło 80 izb w nowym budynku na placu Słowiańskim, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 3 sierpnia 1955 r.

Pracownicy Zakładów Mechanicznych otrzymali w ubiegłym roku 11 nowych mieszkań, obejmujących ogółem 33 izby. Ilość ta nie zaspokoiła istotnych potrzeb.
     W bieżącym roku sytuacja w dziedzinie przydziału mieszkań uległa znacznej poprawie. Pracownicy „Zamechu” otrzymali już 57 izb mieszkalnych, a obecnie Wojewódzka Komisja Kontroli Przydziału Mieszkań przekazała zakładom przeszło 80 izb w nowym budynku na placu Słowiańskim. Spodziewane są jeszcze w bieżącym roku dalsze przydziały.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ..niektórzy z nich źyją tam do dziś (nie ja^_^)
 • A ja mieszkam w tej dzielnicy do dziś, nie co dalej, dzielnięmoja zbudowano w 1959/1960 roku budowlanym. Dokładnie Giermków - plac Wolności i chwalę sobie mieszkanie tutaj. Chciałbym aby młodzi takze dostali takie mieszkania w tej demokracji kapitalistycznej, bo w złej demokracji ludowej rozdawano młodym mieszkania aby nie musieli się gnieździć całe życie albo większą jego cześć z rodzicami. Teraz mieszkania mogą kupić Ci co mają głowę do nauki, kończą studia i zdobywają dobrą pracę. Nie wszyscy jednak mająpredyspozycje do ukończenia wyższej uczelni a jak jeszcze tylko zawodówkie niczym nasz były prezydent ukończą, to już wogóle biedę będą klepać i ich dziesi też, przez całe życie. i niech nikt nie mówi że prez. Wałęsa ją skończył i został prez. bo to obraża inteligencję tego narodu, choć mimo, ze coraz więcej tu studentów czy osób z wyższym wykształceniem to jednak przecietny Polak jest coraz mniej myślący. Po pracy przez tv na wersalke i ciao darvin w tv albo jakiś inny polsatowski program dla ubogich intelektualnie. W sobotę spacer do hypermarketu i tak w kółko. A pogadać z kimś takim to chyba o tym programie co oglądał w TV bo o niczym innym nie wie nic. A mówiliśmy 10 lat temu że amerykanie to takie tępaki. Dogoniliśmy ich :) w głupocie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mądryPolak(2005-08-04)
 • madry Polak; a popatrz może na obecnego prezydenta (choć ostatnio gdzieś się ukrywa...) z jego wykształceniem (średnie ogólnokształcące, bo ze studiów go wyrzucono) i jego osiąnięcia w czasie prezydentury. Wałęsa przynajmniej Armię Radziecką wyrzucił z Polski...
 • Wałęsa to tylko figurant, najlepiej było wziąć robola bo wykształcony nie dał by się manipulować. A armia radziecka i tak sama by odeszła tak jak odchodziła ze wszystkich krajów bloku wschodniego, Wałęsa tylko może sobie przypisywać niesłusznie wypędzenie Armii Czerwonej. Do czego doprowadziło 16 lat pseudo demokracji? Do biedy i bezrobocia, Ci którzy stali za bramą stoczni czy kopalni dziś zdychają jak dziady a wmówiono im że będą żyli lepiej. Sami tego teraz żałują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mądryPolak(2005-08-04)
 • mądryPolak ~ no to żałuję, że nie było mnie w Elgu, gdy "rozdawano młodym mieszkania aby nie musieli się gnieździć całe życie albo większą jego cześć z rodzicami." Znacznie realistycznie zabrzmiało: "teraz mieszkania mogą kupić Ci co mają głowę do nauki, kończą studia i zdobywają dobrą pracę. Nie wszyscy jednak mają predyspozycje do ukończenia wyższej uczelni" ..ale okazało się, że był to tylko luźny pretekst, by przejść do sprawcyZłaCałego: "a jak jeszcze tylko zawodówkie niczym nasz były prezydent" (sterowany z.. wiadomo$)
 • madryPolak: napisz do Jolki.....
 • AJA MAM JESZCZE KSIĄŻECZKĘ MIESZKANIOWĄ Z 1976 r.Z PEŁNYM WKŁADEM NA MIESZKANIE.JUZ MIAŁEM DOSTAĆ MIESZKANIE A TU NASTAŁA DEMOKRACJA KAPITALISTYCZNA[TA LEPSZA OBIECANA].ZA ROK BĘDĘ OBCHODZIŁ 30-LECIE.MOŻE NA STARE LATA EMERYTALNE SPREZENTUJĘ TA KSIĄŻECZKĘ TYM CO OBIECALI NAM ZŁOTE CZASY HA.HA.HA!!!!!
Reklama