[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe nazwy ulic w Elblągu

W związku z obchodem 15-lecia wyzwolenia Elbląga podjęto w MRN uchwałę o zmianie nazw ulic, informował Dziennik Bałtycki z 22 lutego 1960 roku.

Tak więc ul. Długa nazwana została im. Amosa Komeńskiego, a ul. Bielańska Henryka Nitchmana. Dla uczczenia dnia wyzwolenia miasta tzw. "Czerwona droga" od ul. Hetmańskiej do Armii Czerwonej otrzymała nazwę ul. 12 lutego.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bo 12 lutego 1454 roku niemieccy mieszczanie - niemieckiego, hanzeatyckiego miasta Elbinga zniszczyli tutejszy zamek krzyżacki - zawiadowany przez rycerzy Zakonu Niemieckiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie - czyli też Niemców.
 • niemieccy mieszczanierzxniszczyli zamek krzyzacki, bo chcieli być poddanymi polskiego króla!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nickman(2010-02-23)
 • Nitschmanna przez dwa "n". A "Czerwona Droga" - ponieważ ok. 0,5 m pod asfaltem znajdują się tam tony czerwonego tłucznia z cegły z rozbieranych resztek kamienic na Starym Mieście, przywożonych tu w czasie budowy tej ulicy. Będzie je wkrótce ponownie widać, gdy rozpocznie sie budowa linii tramwajowej przez środek tej ulicy - w stronę ul. Nowowiejskiej. Ulica Długa (przed 1933 r. J. A. Komenskiego), a później Langemarck-Strasse - od miejscowości Langemarck we Flandrii (Belgia). Ciekawą, ale nie mającą nic wspólnego z rzeczywistą nazwą, interpretację ostatniego miana tej ulicy podaje p. Engler V.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bitwa pod Langemarck w I W.Ś.(2010-02-23)
Reklama