UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O akcji zadrzewiania

Choć zimno jeszcze, mróz, śniegi, sztormy - już czas myśleć o wiosennej akcji zadrzewiania. W ciągu ostatnich lat, dzięki społecznej pracy mieszkańców wiosek, przybyło nam w województwie wiele tysięcy drzew i krzewów - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 marca 1962 roku.

Pożytek wspólny: ogólnonarodowy, a zarazem indywidualny - poszczególnych wsi i poszczególnych mieszkańców. Bo drzewa i krzewy, to nie tylko osłona od wiatru, to również piękno, nie tylko cień, to również w przyszłości cenne drewno, lub - w wypadku żywopłotów - już dziś oszczędności tego deficytowego materiału. Bardzo ładne były wyniki wsi elbląskiej w ub. r.: 19 tys. drzew i 14 tys. krzewów, tj. znacznie więcej niż przewidywał plan. Zasługa to dobrej wspólpracy przede wszystkim kółek rolniczych, zakładów pracy i młodzieży. We współzawodnictwie międzypowiatowym ZMW elbląkie wysunęło się zresztą na drugie miejsce w województwie. Tegoroczny plan wsi elbląskiej mówi o 19 tys. drzew i 13 tys. krzewów. I już w tej chwili ponad połowa materiału do posadzenia jest przygotowana. Kompleksowo zadrzewia się tam dwie wsie Brudzenty i Żurawiec.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • to co za komuny posadzono to teraz się niszczy w haniebny sposób. niech k tos policzy ile set wycieto drzew w elblągu jak i drogach do elblaga. zajelismy pierwsze miejsce niszczeniu przydrożnych drzei na terenie miasta w kraju. chwała ochrona zieleni a drzewa po cichu ida na przetarcie i na palety.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MIŁ.ZIEL(2012-03-10)
Reklama