UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O elbląskim handlu

Elbląg przekroczył obecnie 80 tysięcy mieszkańców i w 1965 roku osiągnie 90 tysięcy. To stawia przed handlem nowe zadania - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 19 czerwca 1962 roku.

Miasto można podzielić umownie na cztery dzielnice. Śródmieście I jest dzielnicą posiadającą najbardziej rozwinięte usługi handlowe. Przebudowa tej dzielnicy nie jest jeszcze zakończona. Śródmieście II wokół Domu Kultury ma słabą sieć usług, niewystarczającą nawet w obecnym stanie jej zabudowy. Podobny stan rzeczy jest w dzielnicy w rejonie ul. Nowowiejskiej. Wreszcie Stare Miasto - teren słabo zabudowany, przewidziany pod budownictwo mieszkaniowe dopiero po 1965 roku. Sprawa budowy magazynów WPHS weszła w pierwsze stadium przygotowawcze.
       Większość sklepów przemysłowych zgrupowana jest w Śródmieściu I. Rozmieszczenie ich nie jest prawidłowe, a uporządkowanie branż stanie się możliwe, po pełnej przebudowie ul. 1 Maja i zabudowie Śródmieścia II. Sieć 155 sklepów spożywczych jest niewystarczająca. Przeprowadzona ostatnio weryfikacja sieci handlowej, liczącej 270 sklepów wykazała, że w latach 1962-1965 zajdzie konieczność zlikwidowania 17 sklepów do tego trzeba dodać 17 sklepów w budynkach przeznaczonych do rozbiórki.
      
mgr Jerzy Rościszewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama