UWAGA!

Oby więcej słonecznych dni

Jak dotąd, pogoda raczej dopisuje. Do Elbląga zjechała się już dziatwa na kolonie letnie i starsi, którzy korzystają z urlopów - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 6 lipca 1961 roku.

Nic też dziwnego, że letni basen kąpielowy ma duże powodzenie. rej wodzi tu oczywiście młodzież. Trzeba przyznać, że basen został dobrze przygotowany do sezonu. W okresie przygotowawczym wywieziono z basenu 1200 m sześciennych szlamu i nawieziono 300 m sześciennych czystego piasku. Naprawiono słupki i łańcuchy, oddzielające część głęboką od płytkiej. Przy okazji na terenie o powierzchni 4 tysiące metrów kwadratowych uzupełniono trawniki. Wyremontowano również trampolinę.
       Basen w pewnej części ma głębokość do 3,5 metrów. Ta część może więc być dostępna tylko dla osób posiadających karty pływackie. Egzaminy odbywają się zresztą codziennie na miejscu i chętnych przybywa.
       Basen kąpielowy został otwarty 11 ub. m. i od tego czasu do pierwszych dni lipca przebywało tu już przeszło 16 tys. osób. W dalszym jednak ciągu słabą stroną jest zbyt szczupłe pomieszczenie bufetu. Bufet jest wprawdzie dobrze zaopatrzony przez Spółdzielnię Waryńskiego, ale w dni świąteczne panuje tu ścisk. Warto pomyśleć o sprzedaży napojów chłodzących w prowizorycznym stoisku, umieszczonym na zewnątrz budynku gospodarczego.
      
(j. r.)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama