UWAGA!

Plastyk Gerard Kwiatkowski

Ten młody artysta, cieszący się coraz większą popularnością, pracuje już od kilku lat w elbląskim "Zamechu" jako plastyk i dekorator zakładowy - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 lipca 1961 roku.

Wykonane przez niego plansze i makiety zdobią skwer przy Zakładach Mechanicznych, inne zaś - równie pomysłowe co estetyczne - ustawione są w budynku administracyjnym. To właśnie Kwiatkowski - jako pierwszy w województwie gdańskim - zaprojektował wystrój hal fabrycznych. Poza pracą zawodową Gerard Kwiatkowski trudni się malarstwem. jego obrazy wystawione już były m. in. w Gdańsku i Toruniu, a obecnie w Łodzi. Dużo czasu poświęca też młody artysta sprawom kulturalnym miasta, pełniąc obowiązki radnego Miejskiej Rady Narodowej.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • nieraz trzeba wracać do historii. Może Pan K Kwiatkowski obywatel NIEMIEC a może jeszcze Polski wyjaśni nam historie zniknięcia wspaniałych witraży z kościoła zamku Malborskiego. W swoim czasie wyjechał w ramach delegacji do RFN i przyszła informacja, że zginą w wypadku samochodowym. to był tylko unik a resztę dodajmy sobie sami. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    MIESZKANIEC ELBLĄGA(2011-07-26)
Reklama