UWAGA!

Płatna plaża

Na plaży w Krynicy Morskiej potrzebne są szatnie, bufety i pomosty w morze, na których winien znajdować się sprzęt ratunkowy. Zaś najpilniejszą inwestycją są kosze na śmieci, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 10 sierpnia 1955 r.

Wstęp na plażę w Krynicy Morskiej wynosi dla dorosłych 1 zł, a dla dzieci 50 groszy. Wczasowicze mogą wykupić na cały czas swego pobytu abonament 10 zł. Stale co dwa tygodnie przybywa do Ośrodka Wczasowego 500 osób. Ponadto z plaży korzystają liczne wycieczki, mieszkający tu rybacy, letnicy i dzieci z kolonii.
     A więc za wstęp na plaże zbiera się spora suma pieniędzy. Kwota ta powinna być w pierwszym rzędzie przeznaczona na zagospodarowanie i doprowadzenie do porządku plaży.
     W takim stanie jak obecnie, inaczej nie można nazwać tej plaży jako dziką. Pełno wala się tutaj zeschłych gałęzi, kawałków desek i wszelakiego śmiecia. Przydałoby się chociaż raz w roku na wiosnę przesiać piasek i przynajmniej raz na tydzień uprzątnąć śmieci. Potrzebne są też szatnie, bufety i pomosty w morze, na których winien znajdować się sprzęt ratunkowy. Zaś najpilniejszą inwestycją są kosze na śmieci.
     Jasne, że tego wszelkiego nie da się zrobić w jednym roku, ale można plan tak ułożyć, aby realizować go stopniowo i konsekwentnie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama