UWAGA!

Pod adresem PKP w Elblągu

Władze PKP winny bezwzględnie zakazać używania sygnałów dźwiękowych na terenie miasta w porze nocnej, informował Głos Elbląga z 24 sierpnia 1954 r.

Nieraz już, pisaliśmy o niedogodnościach wynikających z faktu, że tor kolejowy w kierunku Tolkmicka przechodzi przez miasto. W planie uwzględnione jest przesunięcie tej linii kolejowej w przyszłości poza teren miejski.
     W obecnych natomiast warunkach życie nakazuje uczynić wszystko, aby niedogodność zmniejszyć do minimum. Tymczasem w porze nocnej gdy nasilenie na tej linii jest duże, mieszkańcy ul. Trybunalskiej i Ratuszowej przechodzą prawdziwe męki.
     Każdy bowiem maszynista, kiedy pociąg przecina Plac Czerwony, powoduje przeciągły gwizd lokomotywy. Jasne, że spędza to sen z powiek mieszkańców... a ci nie szczędzą z tego powodu złorzeczeń pod adresem PKP.
     A przecież sprawa jest prosta. Władze PKP winny bezwzględnie zakazać używania sygnałów dźwiękowych na terenie miasta w porze nocnej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Olaf, ciesze sie,ze pamietasz co bylo 70 lat temu,a wiesz co mnie budzi teraz?Dzwony koscielne,ktore nie daja mi spac w kazda niedziele i dzin powszedni! Wladze koscielne powinny zakazac bezwzglednie uzywania dzwonow rano......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wesoly(2004-08-24)
 • W nawiązaniu do PKP. U mnie co wtorek rano podjeżdża śmieciara. Władze powinny zakazać wywożenia śmieci śmieciarom o izolacyjności akustycznej powyżej.., no powiedzmy 200 decybeli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Voltek(2004-08-24)
 • ...pociąg przecinający Plac Czerwony ^_^
Reklama