UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad 5 tys. osób na wiecu w Elblągu

My, mieszkańcy miasta i powiatu elbląskiego, zebrani w dniu 9 maja br. na wiecu z okazji Tygodnia Ziem Zachodnich i rocznicy zakończenia wojny, wyrażamy pełne poparcie dla polityki partii i rządu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, informował Dziennik Bałtycki z 12 maja 1958 r.

W dniu 9 bm. w rocznicę zwycięstwa nad hitleryzmem i z okazji Tygodnia Ziem Zachodnich w Elblągu, na Placu Jedności Narodu odbył się wiec, który zgromadził ponad 5 tys. ludności. Do zebranych mieszkańców miasta przemawiał poseł ziemi elbląskiej inż. Wanat, oraz uczestnik II wojny światowej Sadowski,
     Na zakończenie wiecu przewodniczący Miejskiego Komitetu Frontu Jedności Narodu, Kazimierz Musiał, odczytał rezolucję, którą jednogłośnie została przyjęta przez uczestników wiecu.
     A oto wyjątki z podjętej rezolucji: „My, mieszkańcy miasta i powiatu elbląskiego, zebrani w dniu 9 maja br. na wiecu z okazji Tygodnia Ziem Zachodnich i rocznicy zakończenia wojny, wyrażamy pełne poparcie dla polityki partii i rządu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Realizacja tej polityki, przyczyniła się do tego, że po latach niewoli ziemie te wróciły na łono Macierzy. Elbląg był polski i polskim pozostanie. Dowodem polskości tych ziem były szkoły polskie oraz szereg organizacji społecznych i kulturalnych, istniejących przez cały okres niewoli. Wiele zrobiliśmy na tych terenach na przestrzeni ostatnich 13 lat po wyzwoleniu. Zastaliśmy miasto zburzone, brak było wody, środków komunikacji, szpitali i szkół. Dzięki ofiarnej pracy całego społeczeństwa odbudowujemy miasto z gruzów. Powstały nowe zakłady pracy, znane dziś w całym kraju, jak „Zamech”, EFUK, Zakłady Taboru Kolejowego i inne. Wybudowaliśmy nowe szkoły, żłobki i przedszkola i budujemy nowe osiedla mieszkaniowe. Perspektywy naszej pokojowej pracy mąci nam jednak niepokój, spowodowany wyścigiem zbrojeń na zachodzie, a szczególnie uzbrajanie Niemiec zachodnich w broń atomową. Dążąc do utrzymania pokoju i pokojowej współpracy między narodami, społeczeństwo ziemi elbląskiej, zebranej na wiecu, przyrzeka ofiarną pracą wnieść swój wkład do dalszego rozwoju naszej ludowej ojczyzny, do umocnienia obozu socjalizmu i pokoju na całym świecie”.
     Po wiecu, delegacje organizacji politycznych i społecznych, delegacje zakładów pracy, instytucji oraz młodzieży udały się pod Pomnik Wdzięczności, składając wieńce na grobach żołnierzy radzieckich poległych w walkach o wyzwolenie naszego kraju i ziemi elbląskiej
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama