UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat elbląski całkowicie przygotowany na ewentualność powodzi

Na wypadek powodzi wytypowano 100 pojazdów mechanicznych z różnych zakładów pracy, które w razie potrzeby będą służyć konieczną pomocą, informował Dziennik Bałtycki z 10 marca 1963 r.

Powiat elbląski jest już całkowicie przygotowany na godzinę ewentualnej powodzi. Komitet Powiatowy FJN zwrócił się do ludności z apelem w sprawie oczyszczania dróg i usuwania zwałów lodu spod mostów. Do akcji przystąpił również Komitet Przeciwpowodziowy i Wydział Rolnictwa Prezydium PRN.
     Ze zrozumiałym pośpiechem rozwozi się 30 tysięcy worków piasku na miejsca najbardziej zagrożone. Uzgodniono już palącą sprawę zabezpieczenia sobie należytych środków transportowych i komunikacyjnych. Wytypowano 100 pojazdów mechanicznych z różnych zakładów pracy, które w razie potrzeby będą służyć konieczną pomocą. W komendzie przeciwpożarowej znajdują się wykazy z adresami kierowników i pracowników zakładów odpowiedzialnych za dostarczenie środków transportu o każdej porze.
     W razie raptownego topnienia śniegów, lodu i w razie wiatrów północnych, powódź może zagrażać takim miejscowościom jak Nowakowo, Kamienica Elbląska i Tolkmicko.
     Istnieje możliwość zalania okolicy kanałów żuławskich. Należy też pamiętać o niebezpieczeństwie, jakie stwarza Bierutówka, spływająca z górnych terenów powiatu. Pewną niespodzianką mogą być rowy odpływowe, zamarznięte na wielu odcinkach aż do samego dna. Ponieważ meteorolodzy jednak zapowiadają w tym roku raczej powolne roztopy, należy mieć nadzieję, że i tym razem z nastaniem wiosny niebezpieczeństwo powodzi na terenie powiatu elbląskiego będzie niewielkie.
     Dobrze jednak stało się, że na wszelki wypadek poczyniono jak najdalej idące przygotowania. Wymagały tego przykre niestety doświadczenia lat ubiegłych.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama