UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Program działalności zdrowotnej w powiecie elbląskim

W powiecie elbląskim jest potrzeba zatrudnienia 28 lekarzy medycyny, tj. 1 lekarz na 1000 mieszkańców, informował Dziennik Bałtycki z 5 maja 1963 r.

Ostatnio zatwierdzono program działania służby zdrowia powiatu elbląskiego w zakresie profilaktyki, lecznictwa i w dziedzinie sanitarno – higienicznej na najbliższych 8 lat, tj. do 1970 r. Długofalowy plan przewiduje przede wszystkim wprowadzenie poprawy na odcinku higieny żywienia. Chodzi tu głównie o zapewnienie należytych warunków sanitarnych niektórym zakładom, a głównie mleczarniom, rozlewniom piwa i wytwórniom wód gazowanych oraz piekarniom i młynom znajdujących się w powiecie elbląskim. Wiele do zrobienia na tym polu pozostaje także zakładom żywienia zbiorowego otwartego i zamkniętego.
     Wodociągi i studnie publiczne, plaże oraz przystanie morskie i śródlądowe urządzenia sportowe, świetlice i kina – oto następne obiekty, które wymagają zwiększonych zabiegów celem podniesienia stanu sanitarnego – higienicznego.
     Dużo miejsca w projekcji zajmują problemy związane z koniecznością wzrostu opieki zdrowotnej otwartej. Jest tu także mowa o potrzebie zatrudnienia w powiecie 28 lekarzy medycyny, tj. 1 lekarza na 1000 mieszkańców.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama