UWAGA!

Przykład godny naśladowania

W związku z doprowadzeniem Elbląga do porządku i usuwaniem resztek gruzu i śmieci, szpecących miasto, dobrze by było, aby śladem Grudziądza poszły wszystkie Rejonowe Komitety Blokowe w Elblągu, organizując przy swoich siedzibach komitety dziecięce, których celem byłoby utrzymywanie rejonów w należytym porządku, informował Dziennik Bałtycki z 19 maja 1959 r.

Do komitetów dziecięcych stworzonych w2 porozumieniu z kierownictwem szkół i organizacjami młodzieżowymi, można by włączyć znaczną część młodzieży, uprawniając ją nie tylko do czynienia porządków, ale i do pilnowania osób zaśmiecających w ten czy inny sposób elbląskie parki, jezdnie i trotuary. Chodzi również o to, aby przy pomocy specjalnych grup dyżurujących w rejonach zapobiec niszczeniu zieleńców, łamaniu krzewów i gałązek drzew, zdobiących miasto.
     Warto się nad tym zastanowić i sprawa ta powinna być rozpatrzona na najbliższym posiedzeniu Prezydium MRN, które uprawniałoby elbląskie Komitety Blokowe do podjęcia starań o zorganizowanie i uruchomienie porządkowych grup młodzieżowych.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama