UWAGA!

PTTK

W ciągu ostatnich trzech miesięcy nie powstało ani jedno koło PTTK na terenie Elbląga, nie zorganizowano ani jednej wycieczki krajoznawczej, informował Dziennik Bałtycki z 7 kwietnia 1955 r.

Czy w Elblągu istnieje oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego?
     Niektórzy twierdzą, że tak, istnieje.
     Zobaczymy ile w tej odpowiedzi jest prawdy. W książce protokołów z zebrań zarządu PTTK można przeczytać: ostatnie zebranie odbyło się 27.X.54 r. Wszystkie następnie zwoływane zebrania nie odbyły się ze względu na zbyt niską frekwencję. W ciągu ostatnich trzech miesięcy br. nie powstało ani jedno koło PTTK na terenie Elbląga, nie zorganizowano ani jednej wycieczki krajoznawczej.
     Oddział PTTK w Elblągu nie posiada żadnego planu pracy, a prezes zarządu jest w oddziale rzadkim gościem i nie wykazuje żadnej inicjatywy.
     Kto ponosi winę za to, że ruch turystyczny, w Elblągu jest całkowicie zaniedbany? Zarząd oddziału nie potrafił dotychczas nawiązać współpracy z organizacjami masowymi.
     Najwyższy czas, by zło naprawić, zwłaszcza obecnie po II krajowym zjeździe PTTK. O tym powinny pomyśleć i zastanowić się zarówno Zarząd Miejski ZMP, jak i inne organizacje masowe.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czepil sie rzep psiego ogona.
 • Nie wiem po co oni tu pisza takie glupoty sprzed tylu lat.Lłepiej byloby napisac cos o aktualnej działalnosci stowarzyszenia. Organizuje szereg ciekawych imprez, ale malo ludzi o tym wie i w nich nie uczestniczy. Polecam wszystkim stronke naszego oddzialu www.pttk.elblag.com.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fanatyczka(2005-04-07)
 • Generalnie uwazam, ze pisanie na temat tego co sie wydarzylo w naszym miescie 50lat temu to totalna bzdura!!
 • Mi się ta rubryka "50 lat temu" bardzo podoba. Można się pośmiać i poznać trochę historię miasta. Piszcie dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mikolajow(2005-04-09)
 • Mikolajow ~ mnie też! ...a fanatyczce życzę więcej działań marketingowych nowych władz oddziałuPTTK (dziś ludzie sami-z-siebie to chodzą... no wiesz*_*)
 • do pawla i fanatyczki. ta rubryka ma wielkie znaczenie edukacyjne, ktos bez przeszlosci - nie ma terazniejszosci. Lata stalinizmu charakteryzowaly sie tym, ze tepiono wszelka samodzielnosc, a ludzie po "sznurku" nie chcieli chodzic, i dlatego nie powstawaly zadne oficjalne kola. A przeciez ludziska chodzili, jezdzili - tyle ze poza kontrola. ujmowaniewszystkiego " w ramy" bylo konikiem komuny.taki artykul mial zachecac dzialaczy do rejestrowania grup nieformalnych w celu realizacji , wicie-rozumicie, planu. p.s. przywilejem mlodosci jest twierdzenie, ze aktualnie przezywany czas jest najwazniejszy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  warmiak(2005-04-12)
 • Świete słowa panie Warmiak - nic ując, nic dodać. Równaj do przecietnego - to kiedyś była cnota. Ale czy tylko kiedyś?
 • ...oj święte i bardzo pożyteczne, panieWarmiak, bo przecież PRL (PokłosieRacjiLewokracji) żyje w nas i tęskni do tych starychDobrychCzasów... polskaludowa.com www.sld-wm.pl ...dlatego rozumiem ten AMowy sercaSmutek (widziałem to również w jego oczach... przypadkiemWczoraj), a PTTK to klasyczyRelikt...
Reklama