UWAGA!

Regaty o Błękitny proporczyk jeziora Drużno

Elbląg posiada idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Z jednej strony – jezioro Drużno, łączące miasto z pojezierzem warmińskim, z drugiej – szeroko rozgałęziona sieć kanałów, łączących szlaki wodne warmińsko-mazurskie z Wisłą, oraz pięknie położonym Zalewem Wiślanym, informował Głos Elbląga z 17 kwietnia 1958 r.

Niestety, jak dotychczas, położenie miasta – tak dogodne do uprawiania sportów wodnych i turystyki – nie było w pełni wykorzystane.
     Z prawdziwym uznaniem należy też przyjąć fakt zmiany istniejącego stanu rzeczy. Pierwszym krokiem do tego jest organizacja masowych indywidualnych regat wodnych jakie projektuje na dzień 4 maja br. sekcja wodna miejscowej „Turbiny”.
     W wiosennych regatach o „Błękitny proporczyk jeziora Drużno” weźmie udział 30 załóg w czterech kategoriach, a mianowicie: I – kajaki P-36 z żaglem, II – kajaki turystyczne z żaglem, III – żaglówki i jachty turystyczne, IV – jachty mieczowe typu „Finn”.
     Uczestnicy regat otrzymają piękne nagrody, ufundowane przez miejscowe zakłady pracy. Wystawa nagród odbędzie się w sklepie sportowym przy ul. 1 Maja. W celu umożliwienia oglądania regat, organizatorzy doszli do porozumienia z żeglugą, która przeznacza na ten dzień statek. Zakotwiczony na jeziorze służyć będzie jako trybuna.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama