UWAGA!

Sekcje PTTK

Zadaniem pięciu istniejących sekcji PTTK (wodnej, narciarskiej, pieszej, kolarskiej i ochrony zabytków) jest pokazać piękno tego miasta i okolic, informował Głos Wybrzeża z 12 lipca 1954 r.

Elbląg i jego okolice to wymarzony teren dla wycieczek, obozów i kolonii. W poznaniu miasta i jego malowniczych okolic dużą rolę może odegrać elbląski oddział PTTK.
     Zadaniem pięciu istniejących sekcji (wodnej, narciarskiej, pieszej, kolarskiej i ochrony zabytków) jest pokazać piękno tego miasta i okolic. Służyć temu mają organizowane wycieczki. Jednak jak dotychczas nie wszystkie sekcje przystąpiły do pracy.
     Organizowaniem wycieczek żywiej zajmuje się jedynie sekcja kolarska, która na przykład 6 czerwca zorganizowała mały rajd na trasie Malbork-Nowy Staw-Nowy Dwór-Elbląg.
     Praca sekcji wodnej w tej chwili ogranicza się raczej do wypożyczania kajaków, a pozostałe sekcje po prostu śpią. A przecież na przykład sekcja piesza mogłaby urządzać zbiorowe wycieczki po Elblągu i okolicy, zorganizować wycieczkę statkiem lub pociągiem do innych miejscowości.
     Zaniedbana jest również sprawa propagandy zabytków. W świetlicy PTTK czy w Domu Turystycznym trudno znaleźć jakieś ciekawe zdjęcie z Elbląga czy okolicy.
     Hasło umieszczone na tablicy informacyjnej PTTK na dworcu „Jeżeli nie zwiedziłeś zabytków Elbląga, zrób to zaraz” jest na razie frazesem, i to w dużej mierze z winy samego PTTK.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama