UWAGA!

Sklep garmażeryjny

Od dłuższego czasu dyrekcja Miejskiego Handlu Mięsem czyni starania o uruchomienie sklepu garmażeryjnego, informował Głos Elbląga z 6 sierpnia 1958 r.

Plany dyrekcji nie mogły jednak być zrealizowane, ponieważ brak było odpowiedniego lokalu w centrum miasta.
     Ostatnio – jak się dowiadujemy – Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, przyznało MHM 300 tysięcy zł na ten cel. Z przyznanych funduszy dyrekcja MHM kupiła już lokal sklepowy w pawilonie rzemiosła przy ul. Parkowej, róg Traugutta. Pozostałe pieniądze przeznaczono na kupno urządzeń sklepowych. Jak nas zapewnia dyrekcja MHM sklep garmażeryjny będzie urządzony nowocześnie i posiadać będzie wszystkie urządzenia chłodnicze. Sklep, który uruchomiony zostanie w IV kwartale prowadzić będzie sprzedaż wyrobów garmażeryjnych na wynos, oraz konsumpcję na miejscu.
     Wyroby garmażeryjne do sklepu produkowane będą przez przetwórnie MHM pod kierownictwem znanego fachowca z tej dziedziny – mistrza Stanisława Waluka.
     W bieżącym miesiącu przy ul. Mickiewicza, róg Polnej otwarty zostanie po kapitalnym remoncie sklep mięsny, wyposażony w lodówki i lady chłodnicze.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • chciałabym dzisiaj zajść do takiego sklepu garmażeryjnego, ale nie mięsnego tylko właśnie ze świetnę garmażerką - a tu takiego nie uświadczysz - ninka
  • Ninka!!! Niechcący podsunęłaś wspaniały pomyśł na otwarcie nowej działalności gospodarczej. Faktycznie, w Elblągu czegoś takiego nie ma! To ma rację bytu! I może przynosić dochody! Bomba
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    krzysio(2008-08-08)
Reklama